۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : ۷۵۴۱۲
پوتین:

مسائل مربوط به راهکار فلسطین نباید به حاشیه برود

مسائل مربوط به راهکار فلسطین نباید به حاشیه برود
به گزارش بیان ما؛  «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید تا زمانی که مناقشات فلسطین-اسرائیل حل نشود، منطقه غرب آسیا روی صلح را به خود نخواهد دید.

پوتین در نشستی که روز جمعه (به وقت محلی) با رسانه‌های مهم جهانی داشت، در پاسخ به سوالی درباره اینکه روسیه چه کمکی می‌تواند به حل مناقشات فلسطین-اسرائیل کند، گفت: «مهم است که مسائل مربوط به راهکار فلسطین، به حاشیه نرود، مخصوصا با توجه به وضعیت حادی که داشته و اهمیتی که نه تنها برای خاورمیانه بلکه برای تمام جهان دارد».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی ضمن اشارا به روابط دوستانه‌ای که مسکو با مسئولان فلسطینی و رژیم صهیونیستی دارد، توضیح داد که روسیه برای چند ده سال است که در فرایندهای حل مشکل فلسطین دخیل بوده است.

رئیس‌جمهور روسیه با تاکید بر لزوم ایجاد همکاری و بستری چندجانبه برای مباحثه درباره تمام مسائل مربوط به موضوع فلسطین، تاکید کرد: «بدون راهکاری برای مناقشات فلسطین-اسرائیل، نمی‌توان به صلحی پایدار در منطقه رسید».

بر اساس این گزارش، پوتین با مهم دانستن غلبه بر اختلاف‌نظرها بین گروه‌های فلسطینی، اظهار داشت: «جدای از مشکلات مربوط به اسرائیل، مسائل دیگری هم روی یکدیگر انباشه شده که نیاز است به دقت مورد بررسی قرار بگیرند».

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که مشکلات کنونی را با استفاده از راهکار دو دولتی بتوان هرچه سریعتر حل کرد.

پیش از این، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره جنگ دوازده روزه میان فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی گفته بود: «جهان شاهد موج دیگری از خشونت بود. این یک مشکل قدیمی است. روسیه به طور فعالانه در راستای عادی سازی اوضاع تلاش می‌کند. ما با طرف‌های میانجی در ارتباط بوده‌ایم و دو ابتکار عمل ارائه کردیم که یکی از آن‌ها مذاکرات فلسطین و اسرائیل در مسکو و دیگری برگزاری نشستی چهارجانبه است».

 «میخاییل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز گفت، مسکو آمادگی دارد میزبان مذاکرات گروه‌های فلسطینی باشد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما