۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : ۷۵۵۰۵

ائتلاف سعودی ۷۹ بار آتش‌بس الحدیده را نقض کرد

ائتلاف سعودی ۷۹ بار آتش‌بس الحدیده را نقض کرد
به گزارش بیان ما؛  یک منبع نظامی یمنی خبر داد که نظامیان ائتلاف سعودی در جبهه‌های «الحدیده»، بار‌ها توافق آتش‌بس را نقض کردند.

این منبع به شبکه خبری المیادین گفت که نظامیان سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته در جبهه‌های الحدیده، ۷۹ بار توافق آتش‌بس را نقض کردند.

وی تأکید کرد، نظامیان ائتلاف سعودی همچنین مناطق تحت تسلط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن را با ۱۴۹ قبضه گلوله تانک هدف قرار دادند.

به گفته این منبع، جنگنده‌های سعودی در ادامه، مناطق «التحیتا» و خیابان پنجاهم در جنوب و شرق الحدیده را هشت بار بمباران کردند.

وی خاطر نشان کرد، یک مورد دیگر از نقض این توافق توسط ائتلاف سعوی، احداث مراکز جنگی در منطقه کوهستانی الحدیده است.

منبع مذکور در پایان گفت که ۲۱ جنگنده شناسایی در حریم‌های هوایی مناطق جنوبی و شرقی الحدیده پرواز کردند.

نمایندگان دولت نجات ملی (صنعاء) و دولت مستعفی یمن (مستقر در عدن که مورد حمایت ریاض)، ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸ بود که در شهر استکهلم، پایتخت سوئد بر سر توقف آتش بس در استان الحدیده، تبادل اسرا و تداوم گفتگو‌ها توافق کردند.

با این حال، نیرو‌های دولت مستعفی که مورد حمایت ائتلاف سعودی هستند، از زمان حصول این توافق، بار‌ها آن را نقض کرده‌اند و مانع پیشرفت این توافق شده‌اند.

این توافق با هدف توقف درگیری‌ها در این شهر بندری یمن که گفته می‌شود بیش از ۷۰ درصد کمک‌های انسانی به این کشور از طریق آن وارد می‌شود، صورت گرفت تا این کمک‌ها در سایه بازگشت آرامش به این شهر با سرعت بیشتری انجام شود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما