۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب : ۷۵۵۶۰

جام‌ زیلکوفسکی آخرین آزمون برای انتخاب آزادکاران المپیکی

جام‌ زیلکوفسکی آخرین آزمون برای انتخاب آزادکاران المپیکی
به گزارش بیان ما؛   پس از طی مراحل مختلف و برگزاری مسابقات انتخابی و حضور در رقابت‌های بین المللی، طبق گفته غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی، آخرین مرحله از انتخاب آزادکاران برای حضور در المپیک توکیو در جریان رقابت‌های جام زیلکوفسکی لهستان برگزار می‌شود.
رقابت‌های بین المللی کشتی جام زیلکوفسکی لهستان در حالی امروز و فردا در شهر ورشو لهستان برگزار می‌شود که طبق اعلام چندین ماه پیش کادر فنی، این مسابقات آخرین مرحله از انتخاب آزادکاران برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو خواهد بود.
بر اساس اعلام کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد، چرخه‌ی انتخاب نفرات برای حضور در المپیک پس از رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان آغاز شد و پس از آن حضور در رقابت‌های انتخابی جام تختی، رقابت‌های بین المللیی جام تختی کرمانشاه، مسابقات آسیایی در هند، رقابت‌های لیگ (رفت و برگشت، فینال)، رقابت‌های انتخابی جهانی صربستان، جام جهانی صربستان، مسابقات درون اردویی و رقابت‌های بین المللی، ایتالیا، اوکراین، بلغارستان، گزینشی المپیک و قهرمانی آسیا در قزاقستان دیگر مراحل چرخه‌ی انتخاب تیم ملی کشتی آزاد بود.
بر این اساس پیش از این رقابت‌های انتخابی درون اردویی در اوزان ۵۷، ۶۵ و ۸۶ کیلوگرم برگزار شده که رضا اطری، مرتضی قیاسی و حسن یزدانی با پیروزی مقابل رقبای خود به برتری دست یافته اند.
بر اساس نظر کادر فنی تکلیف اوزان ۷۴، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم نیز قرار است در جام زیلکوفسکی لهستان برگزار شود و یونس امامی و مصطفی حسین خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان، علی شعبانی و علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم و امین طاهری و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نفرات اعزامی به این مسابقات هستند.
در صورت قانع نشدن کادر فنی از نتایج بدست آمده و یا برخورد نکردن کشتی گیران کشورمان به یکدیگر، احتمال این وجود دارد که با نظر کادر فنی و حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون مسابقه‌ی انتخابی رو در رو در لهستان بین نفرات مدنظر برگزار شود.
بدین ترتیب با توجه به نزدیک بودن بازی‌های المپیک توکیو و لزوم اعلام هرچه زودتر نفرات اعزامی به کمیته ملی المپیک به منظور اقدامات لازم به جهت اخذ روادید و بلیت، کادر فنی پس از رقابت‌های بین المللی لهستان نسبت به اعلام اسامی به فدراسیون کشتی اقدام و در نهایت ترکیب تیم اعزامی به صورت رسمی از سوی فدراسیون کشتی اعلام خواهد شد.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما