۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب : ۷۵۷۴۹

عملکرد احسان حاج صفی برابر بحرین زیر ذره بین کارشناسان

عملکرد احسان حاج صفی برابر بحرین زیر ذره بین کارشناسان
به گزارش بیان ما؛ در حالی که  چند روز از بازی تیم ملی فوتبال کشورمان برابر تیم ملی فوتبال بحرین می‌گذرد، اما همچنان  احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی به خاطر عملکردش در این بازی مورد انتقاد برخی از اهالی فوتبال قرار گرفته است.
 انتقادات مطرح شده از عملکرد حاج صفی در بازی تیم ملی ایران و بحرین باعث شد که نظر برخی از کارشناسان درباره کاپیتان کهنه کار تیم ملی کشورمان را جویا شویم. 
 
عملکرد احسان حاج صفی در بازی با بحرین زیر ذره بین کارشناسان
پرکاس: تجربه حاج صفی در بازی با بحرین به تیم ملی کمک کرد 
رضا پرکاس، مدرس فیفا و کارشناس فوتبال از کشور آلمان در خصوص نحوه بازی حاج صفی در منامه گفت: با توجه به چیدمان ابتدایی ترکیب و این که تیم ملی فوتبال در این بازی با سیستم ۳-۳-۴ بازی می‌کرد،  احسان حاج صفی در پُست هافبک وسط بازی کرد. اگر تیم ملی با سیستم ۱-۳-۲-۴ بازی می‌کرد، در آن صورت حاج صفی یکی از هافبک‌های دفاعی بود. با توجه به  پُست حاج صفی، خط هافبک تیم ملی خیلی خوب پوشش داده شد و به همین دلیل بیشتر حملات بحرینی‌ها از جناحین به ویژه جناح چپ  طراحی شد.
او در ادامه گفت: به هر حال حاج صفی مرکز دفاع تیم ملی را خوب پوشش داد، اما در طراحی  و شرکت در حملات باید ببینیم که کادر فنی از این بازیکن چه چیزی خواسته است. حاج صفی را به عنوان بازیکنی شوتزن می شناسیم که در محوطه جریمه حریف با تغییر شعاع حرکتی  خود شوت می‌زند. در نیمه اول بازی شاهد شوتزنی از سوی حاج صفی نبودیم و شاید کادر فنی خواسته او در محوطه جریمه تیم ملی باقی بماند.
پرکاس گفت: حاج صفی در نیمه دوم بازی  به پُستی برگشت که ما در آن منطقه تحت فشار بودیم و این بازیکن دفاع چپ را به خوبی پوشش داد. حاج صفی به پست تخصصی اش برگشت و در  آن جا همیشه موفق بوده است. این بازیکن به دلیل سابقه زیاد  در تیم ملی فوتبال استرس نداشت و تحت تاثیر جو بازی قرار نگرفت. تجربه حاج صفی در بازی با بحرین خیلی به ما کمک کرد و کمتر شاهد نفوذ بحرینی‌ها از جناح چپ بودیم.
کارشناس فوتبال گفت: دلیل این که در  نیمه اول بازی حاج صفی به چشم نیامد این بود که  پست و شعاع حرکتی این بازیکن از سوی کادر فنی محدود به زمین خودمان بود. همچنین کادر فنی تیم ملی با تعویض فوق العاده در نیمه دوم یک هافبک به زمین آورد و حاج صفی به پست اصلی خودش بازگشت.  
عملکرد احسان حاج صفی در بازی با بحرین زیر ذره بین کارشناسان
مازیار:  باید از حاج صفی در پست های تخصصی اش استفاده کنیم 
اصغر مازیار، کارشناس فوتبال در این باره گفت: احسان حاج صفی به عنوان یکی از بازیکنان باتجربه تیم ملی مسئولیتش سنگین‌تر شده  و حالا کاپیتان اول تیم ملی است. حاج صفی قابلیت بازی در چند پست را دارد. همچنین  با توجه به این که تیم ملی در بازی با بحرین با یک هافبک دفاعی بازی می‌کرد، حا ج صفی و امیری جلوتر از نوراللهی بازی می‌کردند. علاوه بر این، با توجه به ویژگی چپ پا بودن  و متمایل بودن امیری به جناح چپ، حاج صفی هم به سمت راست تیم ملی تمایل داشت. همین موضوع باعث شد تا حاج صفی عملکرد گذشته خود را نداشته باشد.
او در ادامه گفت: ما باید قبول کنیم که حاج صفی پا به سن گذاشته است و تحرکش مانند ۴، ۵ سال پیش نیست.  در صورتی که می‌خواهیم از حاج صفی استفاده بهینه کنیم باید در پست‌های تخصصی از او بهره ببریم. در وینگر چپ دیگر این بازیکن سرعت لازم را ندارد. من فکر می‌کنم ما باید از حاج صفی در پست دفاع چپ یا هافبک دفاعی استفاده کنیم.
عملکرد احسان حاج صفی در بازی با بحرین زیر ذره بین کارشناسان
رجب زاده: زیر سوال بردن بازی حاج صفی بی انصافی است 
مهدی رجب زاده، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال درباره نمایش کاپیتان تیم ملی مقابل بحرین اظهار داشت:  احسان حاج صفی بازیکن باتجربه و کاپیتان تیم ملی ما است و حضورش در زمین مسابقه می‌تواند کمک حال سرمربی تیم ملی فوتبال باشد. همه فوتبالیست‌ها می‌دانند که یک بازیکن باتجربه چقدر می‌تواند در پیشبرد برنامه‌های تیم ملی به ویژه در مدیریت جو بازی تاثیرگذار باشد. به نظرم زیر سوال بردن بازی حاج صفی بی انصافی است. ضمن اینکه حاج صفی بازی قابل قبولی در بازی تیم ملی برابر بحرین داشت. تا زمانی که حاج صفی وسط زمین بازی کرد کارش را خوب انجام داد و موقعی که به دفاع چپ رفت باز هم وظیفه اش را به خوبی انجام داد.
او در ادامه گفت: باید ببینیم که سرمربی تیم ملی فوتبال چه وظیفه‌ای را به حاج صفی محول کرده است و از این بازیکن چه می‌خواهد؟ این که ما به یک بازیکن تیم ملی براساس طرز فکر خودمان حمله کنیم درست نیست. همچنین اگر ما بخواهیم طرز فکر‌های رنگی خود را به تیم ملی  فوتبال تحمیل کنیم و مغرضانه به بازیکنان باتجربه حمله کنیم، کار قشنگی نیست.
رجب زاده گفت: خدا را شکر تیم ملی مقابل بحرین پیروز شد. اگر تیم ملی نبرده بود چه اتفاقاتی رخ می‌داد؟ ما باید تیم ملی فوتبال را حمایت کنیم تا به جایگاه اصلی خود برسد و به جام جهانی  صعود کند. این طرز فکر‌ها باعث می‌شود که ما  از مسیر اصلی دور شویم. امیدوارم تیم ملی فوتبال بازی‌های بعدی خود را پیروز شود و دل مردم را  شاد کند.
عملکرد احسان حاج صفی در بازی با بحرین زیر ذره بین کارشناسان
آذری: حاج صفی از لحاظ روحی و روانی آماده باز ی با بحرین نبود 
علی آذری، مربی و کارشناس فوتبال نیز در خصوص بازی حاج صفی گفت: من احساس می‌کنم نباید یک بازیکن را با عملکردش در یک بازی ارزیابی کنیم و باید به بازیکنان‌مان زمان بدهیم و حداقل بعد از  ۲-۳ بازی عملکردشان را بسنجیم. ما خودمان بازیکن بودیم و نمی‌توانیم  بازیکن را با یک بازی نقد و بررسی کنیم. شاید حاج صفی به خاطر شرایط آب و هوایی و وضعیت روحی و روانی تحت فشار بوده است.
او ادامه داد: از فیلم منتشر شده معلوم است که حاج صفی به خاطر بازی‌های قبلی تحت فشار بوده است. او حرف اسکوچیچ را قطع می‌کند و با عصبانیت می‌گوید که خارج از هر حاشیه‌ای برای بازی کردن به زمین مسابقه می‌رویم. احسان کارنامه درخشانی داد و  در تیم سپاهان ۲۰۴ بازی داشته و  سال ۱۳۹۰ قرضی به تراکتور رفت. او  ۲۷ بازی در تیم  "اف اس وی فرانکفورت" آلمان انجام داده و سال ۱۳۹۶ در تیم "پانیونیوس" عضویت داشته و سال ۱۳۹۷ هم در المپیاکوس بوده است.
آذری گفت:  حاج صفی بعد از جدایی از تراکتور دوباره به باشگاه بزرگ سپاهان برگشته است. او سابقه ملی در تیم‌های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان دارد. البته اگر بخواهیم تنها بازی حاج صفی برابر بحرین را بررسی کنیم، او با بازیکنان هماهنگ نبود و پاس‌های خیلی ناقصی می‌داد. من تعجب کردم کاشته‌های حاج صفی از جناحین و کنار‌ه‌ها و وسط  همیشه ورد زبان بود، اما در  بازی با بحرین در ارسال پاس ها   موفق نبود و از لحاظ فنی خیلی ضعیف عمل کرد.  
او بیان کرد: حاج صفی  از لحاظ فنی و روحی آماده بازی با بحرین  نبود و کادر فنی باید او  را از لحاظ روحی، روانی و فنی ریکاوری کند تا  حاج صفی قبلی را در تیم ملی شاهد باشیم.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما