۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب : ۷۵۸۳۸

سپاه واکسن کرونا ساخت/ آغاز تست بالینی از هفته آینده

سپاه واکسن کرونا ساخت/ آغاز تست بالینی از هفته آینده
به گزارش بیان ما؛ سردار احمد عبدالهی از ساخت واکسن کرونا در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تلاش دانشگاه بقیّة الله موفق به ساخت واکسن کرونا «نوراوکس» شد.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با تأکید بر اینکه هفته آینده از این واکسن با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و فرمانده کل سپاه سرلشکر حسین سلامی و مقامات لشکری و کشوری رونمایی می‌شود.

عبدالهی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زودتر از حتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح موفق به تولید واکسن کرونا می‌شد، اما در این زمینه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی همکاری جدی با ما نداشتند.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه با اشاره به اینکه مرحله بالینی این واکسن کلید خواهد خورد، اضافه کرد: ان‌شاءالله به زودی به حول و قوه الهی وارد چرخه تزریق می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه واژه نور در این واکسن از سوره مبارکه نور در قرآن کریم گرفته شده است، اظهار داشت: واکس هم مخفف کلمه واکسن است، هدف خدمت به مردم ایران است، زیرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی چهار دهه عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی در همه صحنه‌ها کنار و حامی ملت بزرگ ایران بود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما