۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب : ۷۵۹۸۷
چین:

لغو تحریم‌ها شرط احیای برجام است

لغو تحریم‌ها شرط احیای برجام است
به گزارش بیان ما؛ «وانگ کوان» نماینده چین در مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین، لغو تحریم‌ها را کلید اصلی حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای با ایران دانست.
این مقام چینی در مصاحبه با پایگاه خبری الشرق گفت: «تمامی طرف‌ها تمایل به ارائه راه‌حل دارند، اما برخی مناقشات همچنان باقی مانده‌اند.»
ساعاتی پیش ششمین دور نشست مشترک کمیسیون برجام با حضور نمایندگان ایران، تروئیکای اروپایی، روسیه، و چین در گراند هتل، وین انجام شد. همانند نشست‌های پیشین در نشست امروز نیز «انریکه مورا» به معاونت از «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ریاست این نشست را برعهده داشت.
پس از این نشست نمایندگانی از اروپا واکنش‌هایی به رایزنی‌های امروز مطرح کردند. «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، اعلام کرد: «کیفیت توافق در مذاکرات کنونیِ احیای برجام در گراند هتل، وین در رأس محور‌ها در این نشست است.»
سفیر انگلیس و نماینده دائم این کشور در آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در وین نیز نوشت: «ششمین دور مذاکرات برجام آغاز شد. تمام طرف‌ها متفق بودند که کار‌های بسیاری باید انجام شود.»
«الن جورج» مسئول ارتباطات و اطلاعات عمومی نمایندگی اتحادیه اروپا در سازمان‌های بین‌المللی در وین نیز اعلام کرد: «اکنون هیئت‌های حاضر در نشست به بحث‌های مختلف درباره جزئیات کار و اقدامات لازم خواهند پرداخت. اتحادیه اروپا به‌عنوان هماهنگ‌کننده، مذاکراتی با تمامی نماینده‌ها به‌صورت جداگانه برگزار خواهد کرد.»
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما