۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب : ۷۶۲۱۰

هماهنگ کننده مذاکرات وین: ما به یک توافق نزدیک‌تر شده ایم

هماهنگ کننده مذاکرات وین: ما به یک توافق نزدیک‌تر شده ایم
به گزارش بیان ما؛   به نقل از العربیه، انریکه مورا، هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات برحام اعلام کرد دستیابی به یک توافق نزدیک‌تر شده است.
انریکه مورا خطاب به خبرنگاران گفت: ما از آنچه که قرار داشتیم، به یک توافق نزدیک تر شدیم؛ اما نمی گویم، این دور آخر مذاکرات است.
او در ادامه افزود: فکر نمی کنم انتخابات ریاست جمهوری ایران که روز جمعه برگزار می شود، تأثیری بر روند مذاکرات داشته باشد.
او همچنین در خصوص جلوگیری از تظاهرات در برابر هتلی که مذاکرات هسته‌ای در آنجا بر قرار است، گفت: من از پلیس درخواست نکردم که تظاهرکنندگان را از مکان مذاکرات به جایی دیگر انتقال دهند. ما البته از برخی از هیئت‌های مذاکره کننده حاضر، شکایت‌هایی را در خصوص تظاهرکنندگان دریافت کردیم و آن را دوبار به پلیس انتقال دادیم.
انریکه مورا، هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات برجام البته گفت که در کار پلیس دخالت نمی‌کند و تصمیم اینکه کجا معترضان بایستند، با او نیست.
انریکه مورا گفت که بر اساس اعلام بیانیه پلیس، شعار‌هایی که خارج از هتل سر داده می‌شود، فشاری روحی را بر مذاکره کنندگان وارد می‌آورد.
گفتنی است است ساعاتی پیش نیز وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که برخی از مسائل حل نشده همچنان در مذاکرات وین در خصوص احیای برجام وجود دارد.
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: هنوز مسائل باقی مانده‌ای در مذاکرات با ایران وجود دارد؛ هر چند این مذاکرات سودمند بوده است. بر اساس اعلام وزارت خارجه امریکا، فرستاده ویژه این کشور در امور ایران نیز این هفته در ششمین دور مذاکرات وین مشارکت خواهد داشت.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما