۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۷۶۸۰۱

چین: حمله آمریکا به افغانستان تنها به رنج مردم این کشور افزود

چین: حمله آمریکا به افغانستان تنها به رنج مردم این کشور افزود
به گزارش بیان ما؛   ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: خروج ناگهانی نیرو‌های آمریکایی از افغانستان وضع امنیتی را در این کشور پیچیده‌تر کرده است.
بر این اساس، ژائو لیجیان افزود: ۲۰ سال پیش ایالات متحده به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله کرد، اما حاصل مبارزه با القاعده و طالبان تلفات سنگین غیرنظامیان بود که رنج‌های عمیقی را برای مردم افغانستان به همراه داشت.
او گفت: در ۲۰ سال گذشته حضور نیرو‌های آمریکایی موجب کشته شدن بیش از سی هزار غیرنظامی و شصت هزار مجروح و آواره شدن یازده میلیون نفر در افغانستانی شد. طی این سال‌ها آمریکا علیه مردم افغانستان جنایات زیادی مرتکب شده است.
این مقام چینی تصریح کرد: حال بعد از بیست سال اوضاع امنیتی در افغانستان هنوز پیچیده و وحشتناک بوده و مسئله تروریسم هنوز حل نشده است. اعلام ناگهانی آمریکا در مورد خروج کامل نیرو‌های خود از افغانستان مستقیماً موجب وخیم شدن اوضاع امنیتی شده است و نبود صلح و ثبات در افغانستان موجب شده امنیت مردم به شکل جدی با تهدید روبرو شود.
لیجیان در پایان گفت: ایالات متحده فقط آینده‌ای مملو از مشکلات و خطرات را برای مردم افغانستان بر جای گذاشته است. سربازان آمریکایی در افغانستان باید برای جلوگیری از هرج و مرج و ایجاد آشفتگی بیشتر با مسئولیت پذیری بیشتری خاک این کشور را ترک کنند.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما