۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب : ۷۷۱۶۰
سیاستمدار لبنانی:

یا واردات سوخت از ایران را بپذیرید یا جایگزین پیشنهاد دهید

یا واردات سوخت از ایران را بپذیرید یا جایگزین پیشنهاد دهید
به گزارش بیان ما؛  یکی از مشکلات اساسی این روزها در لبنان مسأله تأمین سوخت است که بار دیگر برخی مردم این کشور را به اعتراض‎‌های خیابانی کشانده است.

در همین ارتباط، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در سخنرانی جمعه گذشته درباره بحرانهای داخلی لبنان به ویژه بحران سوخت در این کشور، گفت: «اگر حکومت لبنان نمی‌تواند بنزین و گازوئیل را تأمین کند، سراغ ایران خواهیم رفت... برخی در لبنان گفتند سید [حزب‌الله با خرید بنزین و گازوئیل از ایران] می‌خواهد لبنان تحت تحریم قرار بگیرد !».

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان ان ای»، امروز (یکشنبه) «امیل امیل لحود» نماینده سابق پارلمان لبنان نیز به این وضعیت واکنش نشان داد. وی ضمن از مواضع برخی در لبنان درباره وارد کردن سوخت از ایران با قیمت‌های تقریبا مجانی آنهم در زمانی که لبنان از کمبود سوخت در رنج است، ابراز تعجب کرد.

لحود ضمن اعلام اینکه طرف‌های مخالف در لبنان با این موضوع عمدتا طرف‌های وفادار به غرب هستند، تصریح کرد، آمریکا در حال مذاکره با ایران است، اتحادیه اروپا با ایران ارتباط دارد، عربستان سعودی در حال ارتباط‌گیری دوباره با تهران است، چرا مقامات لبنانی کاسه داغتر از آش هستند؟.

وی خطاب به مخالفان این طرح گفت: یا این موضوع را بپذیرید یا اینکه جایگزین برای آن ارائه دهید. تأمین سوخت یا هر کمک دیگری را از سوی هر طرفی که باشد رد نمی‌کنیم زیرا وضعیت فعلی از بازی محورها و مواضع سیاسی عبور کرده و پای منافع ملت در میان است.

لحود خطاب به این افراد افزود: اگر مواضع سیاسی شما قبل از منافع ملتتان قرار دارد، هنگامی که این کمک‌ها رسید از آنها استفاده نکنید اما دیگر لبنانی‌ها را از آن محروم نکنید، به مردم و کشور رحم کنید.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما