۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳
کد مطلب : ۷۷۹۷۴
سخنگوی وزارت دولت افغانستان:

از واضح شدن خواسته‌های طالبان در روند صلح استقبال می‌کنیم

از واضح شدن خواسته‌های طالبان در روند صلح استقبال می‌کنیم
به گزارش بیان ما؛  «ناجیه انوری» سخنگوی وزارت دولت افغانستان در امور صلح با تایید از سرگیری روند مذاکرات بین‌الافغانی اظهارداشت که دولت افغانستان از مشخص شدن خواسته‌های طالبان در روند صلح استقبال می‌کند.
انوی به «رویترز» گفت: انتظار اینکه طالبان طرح صلح مکتوب خود را تا ماه آینده ارائه می‌کنند، دشوار است، اما اجازه دهید مثبت‌اندیش باشیم.
وی افزود: امیدواریم طالبان طرح خود را ارائه دهد تا بفهیم آن‌ها چه می‌خواهند.
پیش از این «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با اشاره به تسریع مذاکرات بین‌الافغانی گفته بود: احتمالاً یک ماه زمان می‌برد تا به مرحله‌ای برسیم که دو طرف (دولت افغانستان و طالبان) طرح مکتوب صلح خود را به اشتراک بگذارند.
گفتنی است که ماه گذشته «توماس نیکلسون» نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان خواستار شکست بن‌بست مذاکرات صلح شده بود و از پاکستان خواسته بود تا از نفوذش برای ارائه طرح صلح استفاده کند.

به گفته نیکلسون، کاملاً ممکن است پیشنهادی که از طرف طالبان مطرح می‌شود حداکثر گرایانه باشد، شاید آنها امارت اسلامی را روی میز بگذارند، اما این هم برای مذاکرات کاملاً مناسب است و دو طرف می‌توانند ببینند که در کجا می‌توان سازش کرد و مصالحه باید توسط هر دو طرف انجام شود.
طالبان پیش از این نیز گفته بود که این گروه طرح مکتوب دارد اما بطور علنی آن را منتشر نمی‌کند و با خارجی‌ها نیز آن را به اشتراک نخواهد گذاشت و این طرح را برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نگه داشته است.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما