۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۵
کد مطلب : ۷۸۱۱۸
سخنگوی صنعت برق:

شبکه سراسری برق پایدار شد/ تلاش ها برای کاهش خاموشی ها ادامه دارد

شبکه سراسری برق پایدار شد/ تلاش ها برای کاهش خاموشی ها ادامه دارد
به گزارش بیان ما؛  مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه تلاش برای بهبودی بیشتر ادامه دارد، اظهار داشت: تولید نیروگاه‌های برق حرارتی در وضعیت پایداری است و میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ۵۰ هزار مگاوات گذشته است ولی کماکان واحدهای برق آبی دچار محدودیت هستند.
سخنگوی صنعت برق افزود: با برقرار کردن یک ترانس از پست تهرانپارس که روز گذشته حادثه دیده بود، خاموشی در مناطق شرق و شمال شرق استان تهران کاهش یافته و تلاش می‌شود با برقدار کردن ترانس دوم تا روز شنبه  خاموشی‌های این منطقه به طور کامل مرتفع شود.
رجبی مشهدی ادامه داد: از صنایع عمده که تعطیلات و تعمیرات خود را به این ایام منتقل کرده‌اند تشکر می‌کنیم و برابر با مصوبه هیأت وزیران که در روز گذشته ابلاغ شد معادل انرژی کاهش یافته که در دوره بعد مورد استفاده قرار می‌گیرد با تعرفه صفر محاسبه شود.
وی افزود: علاوه بر آن مشوق‌هایی نظیر امهال بدهی‌های مالیاتی و تعهدات بیمه‌ای این دسته از مشترکان در کارگروهی که تعیین شده در دستور کار و بررسی است.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: براساس تصمیم‌های این مصوبه تا پایان مردادماه، پنجشنبه‌ها اداره‌ها و سازمانهای دولتی، بانک‌ها و سایر نهادهای عمومی تعطیل هستند.
وی افزود: واحدهای صنعتی که دارای مولد خود تأمین برق هستند در سقف برق تولیدی واحد خود، امکان مصرف برق دارند و برق مازاد آنها را شرکت توانیر به نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ ریال به ازا هر کیلووات ساعت خریداری می‌کند.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما