۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب : ۷۸۸۴۶

جوانترین و مسن‌ترین ورزشکاران المپیک توکیو را بشناسید

جوانترین و مسن‌ترین ورزشکاران المپیک توکیو را بشناسید
به گزارش بیان ما؛ بازی‌های المپیک توکیو قرار است از 23 جولای (اول مرداد) آغاز شود این در حالیست که به دلیل شیوع ویروس کرونا این بازی‌ها در شرایط اضطراری و بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد.
با توجه به اینکه المپیک در طول تاریخ رکوردهای مختلفی را ثبت کرده، در اینجا نگاهی به پیرترین و جوانترین ورزشکاران المپیک توکیو خواهیم داشت:
ورزشکار سوریه جوانترین ورزشکار المپیک
ورزشکار 11 ساله اهل سوریه که در مسابقات تنیس روی شرکت خواهد کرد جوانترین ورزشکار در المپیک توکیو محسوب می‌شود. این ورزشکار با برتری 4 مسابقه از 5 دیدار در مسابقات غرب آسیا که به میزبانی اردن برگزار شد جواز حضور در المپیک را کسب کرد. فدراسیون جهانی تنیس روی میز تاریخ تولد زارا را اول ژانویه 2009 ذکر کرده است.

بازیکن تیم ملی سوریه که در رده 155 جهان قرار دارد در فینال مسابقات غرب آسیا با نتیجه 4 بر 3 ورزشکار 42 ساله لبنان را شکست داد. وی بعد از حضور بئاتریس هستیو 11 ساله در مسابقات اسکیت المپیک زمستانی 1968، جوانترین المپین در طول 52 سال گذشته لقب گرفته است. جوانترین ورزشکاری که تاکنون در المپیک شرکت کرده دمیتروس لوندراس 10 ساله از یونان بود که در مسابقات ژیمناستیک المپیک 1896 شرکت کرد و مدال برنز تیمی را به دست آورد.
هند زارا پنجمین المپین جوان تاریخ خواهد بود. در اینجا ذکر این نکته حائز اهمیت است که هیچ ورزشکار سوری، چه زن و چه مرد تاکنون در مسابقات المپیک در رشته تنیس روی میز شرکت نکرده است.
سوارکار ژاپنی مسن‌ترین المپین
هیروشی هوکتسو با 79 سال سن مسن‌ترین ورزشکاری است که امسال در بازی‌های توکیو حضور خواهد داشت. این سوارکار ژاپنی در تاریخ 28 مارس 1941 متولد شده و مسن‌ترین ورزشکار سامورایی‌ها در طول تاریخ المپیک این کشور به شمار می‌رود. وی در المپیک ریو به دلیل بیماری اسبش شرکت نداشت اما سابقه حضور در المپیک 1964 و 1988 را دارد. البته هیروشی در المپیک 1988 به دلیل قرنطینه نشدن اسبش نتوانست مسابقه دهد.

 
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما