۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷
کد مطلب : ۷۸۸۶۷

توزیع مرغ در مسیر غیر قانونی

توزیع مرغ در مسیر غیر قانونی
به گزارش  بیان ما، در حالی که مقامات دولتی ادعا می‌کنند، مرغ گرم در میادین میوه‌و‌تره‌بار به اندازه کافی به نرخ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود، اما واقعیت چیز دیگری می‌گوید. قیمت مرغ در منطقه ۱۹ تهران در محدوده کیلویی ۳۶ هزار تومان است و مراکز دولتی که برای عرضه نرخ دولتی به قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شده بود، تقریباً مرغ برای عرضه ندارند.
مدیر یک مرکز توزیع مرغ دولتی در منطقه ۱۹ تهران گفت: «سهمیه مرغ تقریباً نصف شده و یک روز در میان یا دو روز در میان سهمیه ۱۵۰ کیلو می‌دهند که برای تعداد ۲۰ نفر هم نمی‌رسد.» وی ادامه داد: «عرضه مرغ در میدان بهمن تهران هم کم شده و به عرضه‌کنندگان دولتی نمی‌رسد، ضمن اینکه هزینه کرایه و حمل داخل میدان و کارگری هم آنقدر بالاست که برای توزیع‌کننده دولتی هم نمی‌صرفد که به نرخ دولتی بفروشند و به این دلیل قطعه قطعه می‌کنند و به صورت قطعه می‌فروشند تا ضرر نکنند.»
به گفته وی هزینه کامیون داخل شهری ۵۰۰ هزار تومان شده و تحویل و گذاشتن مرغ داخل کیسه‌های پلاستیک و نیز حمل به بیرون از محوطه هزینه زیادی دارد.
وی به عدم نظارت هم اشاره کرد و گفت: برای توزیع‌کنندگان داخل میدان بهمن و توزیع‌کنندگان مراکز دولتی داخل شهر نظارتی وجود ندارد و مرغی که به نرخ دولتی باید توزیع شود، سر از بازار آزاد در می‌آورد.
یک فروشنده مرغ هم در منطقه ۱۹ تهران گفت: مرغ را از دلالان کنار میدان بهمن به قیمت ۳۳ هزار تومان خریداری می‌کند.
وی افزود: روزانه ۲۰۰ تن در میدان بهمن مرغ توزیع می‌شودکه تقریباً ۸۰ تن آن در اختیار خودشان است و سر از بازار سیاه در می‌آورد، یعنی در سایه بی‌نظارتی محموله‌های به جای توزیع‌کنندگان دولتی با نرخ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان به قیمت‌های بالاتر به دلالان یا آزاد فروشان داده می‌شود.
مشکل دیگری که هم مراکز توزیع دولتی و هم فروشندگان آزاد مرغ اشاره کردند: تعامل بازرسان به جای نظارت بر توزیع و فروش مرغ است که باعث شده برخی سودجو به راحتی محموله‌های مرغ را در میدان بهمن به نرخ آزاد بفروشند، آن‌ها در محدوده محوطه میدان بهمن، مرغ را کیلویی ۳۳ هزار تومان می‌فروشند.
توزیع‌کننده مراکز دولتی هم به خبرنگار فارس گفت: خطا‌هایی در توزیع کنندگان دولتی وجود دارد و باعث می‌شود، به راحتی به نرخ دولتی به دست مردم می‌رسد، اما بازرسی هم مراجعه کند تعامل خوبی دارد!
منبع: روزنامه جوان
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما