۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۷۸۹۰۹
سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال:

مهدوی کیا سرمربی تیم ملی فوتبال امید خواهد بود / سیستم کمک داور ویدیویی فقط در چند ورزشگاه کشور

مهدوی کیا سرمربی تیم ملی فوتبال امید خواهد بود / سیستم کمک داور ویدیویی فقط در چند ورزشگاه کشور
به گزارش بیان ما؛  حسن کامرانی فر، سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در خصوص به کارگیری سیستم کمک داور ویدیویی در لیگ برتر فوتبال کشورمان اظهار کرد: آمدن سیستم کمک داور ویدیویی به کشورمان یک پروسه پیشرفته و زمان بر است؛‌ای کاش که از چندی پیش به فکر استفاده از این فناوری در فوتبال کشورمان می‌بودیم. ۵۰ درصد به کارگیری سیستم کمک داور ویدیویی در کشورمان به فدراسیون فوتبال مربوط می‌شود. اگر از سیستم کمک داور ویدیویی داخلی ایرانی استفاده کنیم، باید شرکت‌های کشورمان تاییدیه فیفا را اخذ کنند و این موضوع زمان بر است. فدراسیون فوتبال نمی‌تواند برای این موضوع زمان زیادی در نظر بگیرد و امیدوارم شرکت‌های داخلی که از شرکت‌های خارجی نمایندگی دارند، موفق شوند تاییدیه فیفا را در این خصوص بگیرند. کارگروه سیستم کمک داور ویدیویی در فدراسیون فوتبال تشکیل شده است و یکشنبه هفته آینده با حضور عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال نیز در این خصوص جلسه برگزار خواهیم کرد و علیرضا فغانی نیز در این کارگروه عضویت دارد.
در چند بازی باید از سیستم کمک داور ویدیویی آفلاین استفاده کنیم

او در خصوص زمان به کارگیری سیستم کمک داور ویدیویی در ورزشگاه‌های کشورمان گفت: با توجه به زیرساخت‌های کشورمان شاید در چند ورزشگاه کشور بتوانیم سیستم کمک داور ویدیویی و در برخی دیگر از ورزشگاه‌ها این سیستم را به صورت سیار نصب کنیم. پروسه راه اندازی این سیستم کاملا باید زیر نظر فیفا انجام شود. این سیستم ۵ مرحله دارد و شاید ما هنوز در حال انجام مرحله اول و دوم راه اندازی سیستم کمک داور ویدیویی باشیم. شاید به زودی نتوانیم این سیستم را در کشور راه اندازی کنیم و باید از فیفا درخواست کنیم در چند بازی به صورت آفلاین از این سیستم استفاده کنیم. شخص عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال بسیار مصر است که سیستم کمک داور ویدیویی در کشورمان راه اندازی شود.

اتفاقات لیگ دسته یک و ۲ را به طور دقیق رصد می‌کنیم
او در خصوص تبانی در لیگ دسته یک و ۲ افزود: یک کارگروه در فدراسیون فوتبال تشکیل شده است و تمامی اتفاقات از این دست را بررسی می‌کند. به شدت به دنبال برخورد با این مسائل خواهیم بود. سلامت و فوتبال پاک شعار فدراسیون فوتبال است و همه این اتفاقات را رصد می‌کند.

کامرانی فر در خصوص برنامه‌های فدراسیون فوتبال برای تیم ملی گفت: یک برنامه ریزی منسجم کوتاه مدت و بلند مدت برای فوتبال کشورمان در نظر گرفته شده است و برنامه‌های تیم ملی فوتبال را عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال شخصا پیگیری می‌کند. مهدی مهدوی کیا نیز به عنوان مشاور در کنار ریاست فدراسیون فوتبال خواهد بود.

او در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال امید بیان کرد: در دوره‌های گذشته مدت کمی مانده به برگزاری مسابقات المپیک سرمربی انتخاب می‌شد و یا حتی سرمربی تغییر می‌کرد. ما تا المپیک بعدی سه سال زمان داریم و فدراسیون فوتبال به همراه کمیته ملی المپیک در خصوص این تیم برنامه ریزی می‌کنند. مطمئنا تیم ملی فوتبال امید در المپیک بعدی حضور خواهد یافت. در هر کاری که برنامه ریزی مدون وجود داشته باشد، به نتیجه خواهیم رسید. در تیم‌های نوجوانان و جوانان هنوز سرمربیان انتخاب نشده اند.

او خاطرنشان کرد: سرمربی شدن مهدی مهدوی کیا در تیم ملی فوتبال امید از طرف هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تایید شده است و او قطعا سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشورمان خواهد بود. مهدوی کیا در حال رایزنی با مقامات باشگاه هامبورگ برای حضور در تیم امید است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما