۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب : ۷۸۹۹۶
وزیر کشور:

پیشنهاد تعطیلی تهران برای روزهای آینده به ستاد مقابله با کرونا/ دستورالعمل‌های بهداشتی سال قبل را برای ماه محرم و روز عرفه اجرا می‌کنیم

پیشنهاد تعطیلی تهران برای روزهای آینده به ستاد مقابله با کرونا/ دستورالعمل‌های بهداشتی سال قبل را برای ماه محرم و روز عرفه اجرا می‌کنیم
به گزارش بیان ما؛   عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه قرارگاه و کمیته امنیتی و اجتماعی تشکیل شد؛ امروز روند بیماری کرونا مورد بررسی قرار گرفت و دوستان وزارت بهداشت از شیوع بیشتر این بیماری ابراز نگرانی کردند و پیشنهاد دادند که بتوانیم با کمک مردم مجموعه اقداماتی را در حوزه دستورالعمل‌هی بهداشتی ا انجام دهیم؛ متاسفانه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به زیر ۵۰ درصد رسیده است.
وزیر کشور گفت: مقرر شد تمامی افراد مسئول، نیروی انتظامی، اصناف، فرمانداری‌ها و... در تمام استان‌ها جلسه فوق العاده تشکیل و برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقداماتی را انجام دهند.
رحمانی فضلی افزود: ببه ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد دادیم علاوه بر تعطیلات سه روز پایان هفته، دو یا سه روز دیگر در تهران و البرز تعطیلی داشته باشیم، چراکه به خاطر شرایط ویژه‌ای که این دو شهر دارند، تعطیلات می‌تواند کمک بزرگی کند.
وی گفت: برای شهر‌های قرمز سفر ممنوع است؛ به نیروی انتظامی دستور داده شد علاوه بر جریمه، حتما مسافران را عودت دهند؛ البته این کار برای نیروی انتظامی سخت خواهد بود، اما برای بهبود شرایط باید سختگیرانه‌تر برخورد کنیم.
وزیر کشور درباره تزریق وا‌کسن کرونا گفت: مهم‌ترین راه برای مقابله با ویروس کرونا، یکی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است و دیگری تزریق واکسن؛ تزریق دو دز واکسن برای افراد بالای ۶۰ واکسن تامین شده است و ظرف دو هفته آینده این افراد واکسینه می‌شوند و روز گذشته بیش از ۳۰۰ هزار نفر واکسن دریافت کردند.
وی افزود: بعد از تزریق واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال، گروه‌های پر خطر ظرف یک ماه واکسینه خواهند شد؛ البته تا شهریور هم گروه‌های ۶۰ سال به بالا واکسینه می‌شوند و در مناطق پر خطر هم ۵۰ سال به بالا واکسن کرونا دریافت می‌کنند.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما