۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : ۷۹۰۷۹

آبله میمون اولین قربانی خود را در چین به ثبت رساند

آبله میمون اولین قربانی خود را در چین به ثبت رساند
به گزارش بیان ما؛   به نقل از اسکای نیوز، روزنامه «گلوبال تایمز» گزارش داد که یک دامپزشک چینی در پکن براثر ابتلا به ویروس «آبله میمون» جان خود را از دست داده و این کشور اولین فوتی براثر این بیماری را به ثبت رساند.
مرکز مبارزه و پیشگیری از بیماری‌ها در چین اعلام کرد علائم بیماری در این دامپزشک ۵۳ ساله که بر روی حیوانات پژوهش انجام داد یک ماه پس از کالبدشکافی دو میمون مرده در اوایل ماه مارس ظاهر شده بود. این دامپزشک بعد از کالبدشکافی دچار حالت تهوع و استفراغ شده بود.
این دامپزشک درخواست درمان در چند بیمارستان را ارائه کرد و در نهایت ۲۷ ماه می گذشته جان خود را از دست داد. تاکنون موارد ابتلای کشنده یا حتی موارد واضح بالینی به این ویروس در چین وجود نداشته است و این نخستین مورد انسانی است که در چین ثبت شده است.
درپی مرگ این دامپزشک، چین نظارت بر میمون‌های آزمایشگاهی و کارکنانی که با میمون‌ها در تماس بودند را افزایش داد.
این ویروس از طریق تماس مستقیم با فرد آلوده منتقل می‌شود.
چین درحالی اولین فوت ناشی از این ویروس را به ثبت می‌رساند که پیش‌تر «تدروس آدهانوم» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از دولت چین خواست درباره ریشه‌یابی انتشار و شیوع ویروس کرونا شفاف‌سازی و با محققان این سازمان همکاری کند.
«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در سخنانی نیز در واکنش به این تقاضا اعلام کرد که پکن مشغول بررسی طرح‌هایی بیشتر برای تعامل در این زمینه است.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما