۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب : ۷۹۲۳۳

چین: آمریکا از جاسوسی سایبری از دیگر کشور‌ها دست بردارد

چین: آمریکا از جاسوسی سایبری از دیگر کشور‌ها دست بردارد

به گزارش بیان ما به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین اتهام زنی کشور‌های غربی از جمله آمریکا در خصوص حملات سایبری عوامل منتسب به پکن را محکوم کرد.
ژائو لیجیان روز سه شنبه در کنفرانسی خبری اتهام زنی واشنگتن و متحدان غربی آن مبنی بر مقصر بودن پکن در حملات سایبری گسترده به سرور‌های ایمیل (Microsoft Exchange) را رد کرد و افزود: نهاد‌های چینی خود قربانی حملات سایبری آمریکا شده اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین خواستار حذف اتهامات واشنگتن علیه چهار شهروند چینی متهم به همکاری با وزارت امنیت چین برای سرقت اسرار تجاری، فناوری و تحقیقات آمریکا شد.
لیجیان همچنین در مقابل خواستار دست برداشتن آمریکا از توسل به حملات سایبری برای جاسوسی از دیگر کشور‌ها شد.
روز گذشته شبکه سی ان بی سی در گزارشی مدعی شد: در تلاشی جدید و مشترک، کشور‌های عضو ناتو (که آمریکا نیز جزء آن است)، اتحادیه اروپا، استرالیا، نیوزیلند و ژاپن در حال متحد شدن به منظور مقابله با تهدید شکل گرفته به وسیله حملات سایبری هستند که از سوی دولت چین حمایت می‌شود.
در ادامه این گزارش آمده است: در نخستین اقدام، این کشور‌ها به شکلی علنی «وزارت امنیت کشور چین» را به حملات سایبری گسترده به سرور‌های ایمیل (Microsoft Exchange) در اوایل سال جاری متهم می‌کنند.
پیش از این دولت چین در اولین واکنش خود به اتهام حمله سایبری از سوی برخی کشور‌ها با انتشار بیانیه‌هایی محکم از سوی سفارتخانه‌های خود در استرالیا و نیوزیلند، این اتهامات را رد کرد.
سفارت چین در ولینگتون، پایتخت نیوزیلند، این ادعا‌ها را کاملا بی اساس و غیرمسئولانه و در جهت تخریب دولت چین توصیف کرد.


 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما