۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب : ۷۹۲۷۵

جلالی بازهم حرف خودش را تکرار کرد؛ مورنیو کار بزرگی انجام نمی دهد/ مربیان ایرانی بهترین هستند

جلالی بازهم حرف خودش را تکرار کرد؛ مورنیو کار بزرگی انجام نمی دهد/ مربیان ایرانی بهترین هستند
به گزارش بیان ما
مجید جلالی در خصوص صعود دو تیم فجرسپاسی و هوادار به لیگ‌برتر در مصاحبه ای بار دیگر از مظلومیت مربیان ایرانی دفاع کرد:
*از صمیم قلب به ۲ سرمربی خوب کشورمان کلانتری و عنایتی تبریک می‌گویم. واقعاً لیگ یک فرسایشی است و هر دو مربی در خلال کار سختی کشیدند. مربیان ایرانی در وضعیت و شرایط موجود صرفاً به کار مربیگری نمی‌پردازند. در مورد رضا عنایتی این مورد ملموس و خیلی روشن بود. در شرایط موجود نشسته‌ام، نگاه می‌کنم و تنها کاری که از دستم برمی‌آید ناراحت می‌شوم.
*نباید اجازه بدهیم مربیان بااستعداد ما از اصل مربیگری غافل شوند. مربیگری موضوعی است که سال‌ها درباره آن صحبت می‌کنم. از استعدادهای بی‌نظیر مربیگری فوتبال‌مان باید حمایت کنیم. تنها موردی که من دیدم وقتی استعدادهای مربیگری بازنده می‌شوند یکسری به آنها می‌خندند و اگر برنده می‌شوند برای برد آنها حرف و حدیث درمی‌آورند.

*مربیان فوتبالی باید به فکر به روزرسانی خودشان باشند و فقط به مدرک A آسیا اکتفا نکنند. هر سرمربی باید سه ویژگی داشته باشد. از نظر شخصیتی، علوم مربیگری و تجربه. اکثریت کسانی که وارد حوزه مربیگری شده‌اند، دارای کاراکتر لازم مربیگری هستند. از نظر علوم مربیگری متاسفانه توجه زیادی به مربیان کشور نمی‌شود.
*اینکه مورینیو در کنار مجهزترین آکادمی و با صرف هزینه‌های زیاد نتیجه می‌گیرد، کار بزرگی نکرده است، اگر موفق نشود باعث تعجب است؛ اما سرمربی ایرانی حواسش همزمان باید به مسائل مالی، انضباطی، فنی و... باشد. ناراحت کننده است افرادی که در بخش آموزش فوتبال سمت داشته‌اند می‌گویند در ایران مربی نداریم. امثال رضا عنایتی، علی اصغر کلانتری، محمد نصرتی، رسول خطیبی، مهدی تارتار، عبدالله ویسی جزو بهترین استعدادهای مربیگری ایران هستند. در فوتبال ایران برای مربی خارجی میلیون‌ها دلار هزینه می‌کنند، اما مربی ایرانی هیچ اهمیتی به آنها داده نمی‌شود.


منبع: میزان
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما