۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب : ۷۹۴۵۶
اژه‌ای:

مجازات کردن به تنهایی حتماً جلوی تمام مفاسد را نمی‌گیرد/ باید گلوگاه‌های فساد بسته شود

مجازات کردن به تنهایی حتماً جلوی تمام مفاسد را نمی‌گیرد/ باید گلوگاه‌های فساد بسته شود
به گزارش بیان ما؛حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا صرفاً برگزاری علنی دادگاه‌های مفاسد اقتصادی می‌تواند، ریشه فساد را در جامعه خشک کند یا خیر، اظهار کرد: مجازات کردن به تنهایی حتماً جلوی تمام فساد را نمی‌گیرد.

وی افزود: باید گلوگاه‌های فساد بسته و مجازات و تعقیب هم در کنار آن انجام شود.

اژه‌ای با تاکید بر لزوم خشک کردن ریشه‌های فساد گفت: اگر ما فکر کنیم که همه مفاسد و جرایم صرفاً با تعقیب و مجازات جلوگیری می‌شوند، اشتباه است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: ان‌شاءالله با استقرار دولت جدید و با کمک مجلس شورای اسلامی، هر سه قوه در راستای بستن بسترهای فساد و خشک کردن گلوگاه‌های آن قدم بر می‌دارند.

وی به دیگر عواملی که باعث ایجاد فساد اقتصادی در جامعه می‌شود اشاره کرد و گفت: باید در جامعه جلوی رانت و مواردی که ایجاد شکاف طبقاتی زیاد می‌کند، گرفته شود.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا علنی برگزار کردن دادگاه‌های مفاسد اقتصادی تأثیری در بستن گلوگاه‌های فساد و خشک کردن فساد در جامعه داشته یا خیر، گفت: این دادگاه‌ها سهم خودش را برای مبارزه با فساد خوب انجام داده است.

رئیس قوه قضائیه گفت: اما اینکه بگوییم با این دادگاه‌ها فساد کلاً ریشه کن شده است، قطعاً این طور نیست.

لازم به ذکر است مصاحبه با حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای پیش از زمان ریاست وی بر قوه قضائیه انجام شده است که به دلیل انتشار مصاحبه، پس از انتصاب وی بر قوه قضائیه از سمت «رئیس قوه قضائیه» استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما