۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : ۸۰۲۰
آزادیخواه:

تیم اقتصادی دولت بیمار است

تیم اقتصادی دولت بیمار است
به گزارش خبرگزاری بیان ما به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر گفت: آقای رئیس‌جمهور هزینه‌های غیرقابل باور و غیرقابل تصوری را برای دفاع از رئیس کل بانک مرکزی می‌دهد. رئیس کل بانک مرکزی که عملا مقر فرماندهی تیم اقتصادی دولت است و حوزه مدیریت ارز مسائل مربوط به فاینانس مهندسی پول واعتبار را در بر دارد امروز بیشترین جفا را به دولت می‌کند و متاسفانه آقای رئیس‌جمهور برای رئیس کل بانک مرکزی هزینه می‌پردازد.

وی افزود: عجیب آن است که ما هر چه فکر می‌کنیم علت این همه اصرار رئیس‌جمهور در دفاع از آقای سیف را متوجه نمی‌شوم.من به معاون پارلمانی رئیس‌جمهور هم گفتم  آقای رئیس‌جمهور که برای آقای سیف هزینه می‌شود در حالی که ضرورتی ندارد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت:‌ از فجایعی که رئیس کل بانک مرکزی به وجود آورده می‌توان به موضوع مؤسسات مالی و اعتباری در کشور اشاره کرد که یکی از اصلی‌ترین عوامل این اختلال مالی در کشور آقای دکتر سیف و بانک مرکزی بود و در زمان تصدی و مدیریت آقای سیف مجوزهای کاملا عجولانه‌ای به این مؤسسات مالی داده شد و ما شاهد نظارت ناقص از سوی بانک مرکزی برای این موسسات بودیم. در حالی که ارتباط با مؤسسات مالی را انکار می‌کردند.

آزادیخواه خاطرنشان کرد: موضوع بعدی بحث قیمت ارز است که در بودجه 97 ارز را 3 هزار و 500 بسته‌اند و امروز قیمت دلار به بالای 5 هزار تومان رسیده و هنوز بودجه بسته و قطعی نشده دلاری که در همین بودجه 3 هزار و 500 تومان تعیین شده به بالای 5 هزار تومان رسیده و در حال حاضر دولت برای هر دلار 1900 تومان کسری دارد و این یعنی نابودی سیستم بودجه‌ریزی دولت که یکی از عوامل تاثیرگذار در این امر بانک مرکزی است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی اگرچه وزارت اقتصاد هم دخالت دارد اما بانک مرکزی رکن اساسی استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی است.

وی در پایان گفت: در این جا باید گفت تیم اقتصادی دولت بیمار است  و بیشترین هزینه را برای دولت دارد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما