۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب : ۸۳۱۰۱
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

سال تحصیلی جدید با تقدم بر سلامت جسمی دانش‌آموزان آغاز می‌شود

سال تحصیلی جدید با تقدم بر سلامت جسمی دانش‌آموزان آغاز می‌شود
به گزارش بیان ما؛  علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در مراسم افتتاح مدرسه ۶ کلاسه شرکت چاپ و نشر کتاب‌های درسی ایران در روستای چارقلی شهرستان گمیشان گفت: این وزارتخانه با تمام امکانات و توان آماده آغاز با شروع سال تحصیلی و گره زدن پیوند دانش آموزان و معلمان در فضای شاد آموزشی است.
او بیان کرد: زمان حضور دانش آموزان در مدارس آرام‌آرام مشخص می‌شود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: مهمترین رویکرد این وزارتخانه توسعه عدالت به ویژه عدالت آموزشی بوده و جهت‌گیری و برنامه‌ریزی ما به این سمت است.
کاظمی افزود: باید به دغدغه‌ها و مشکلات دانش‌آموزان و معلمان به ویژه در مناطق محروم توجه بیشتری کنیم و خدمت به مردم این مناطق از برکات نظام جمهوری اسلامی است.
او ادامه داد: توجه به دغدغه‌های مردم نشان از همت جدی در وزارت، توجه به توسعه آموزشی و توجه به اهداف آموزشی به عنوان بخش‌های مهمی از دغدغه‌های آموزشی است.
کاظمی تاکید کرد: مدیران و مسئولان آموزش و پرورش در هر نقطه از کشور باید برنامه‌ریزی کنند که هیچ دانش‌آموزی از برنامه‌های آموزشی عقب نماند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران کل و معاونان با برنامه‌ریزی متنوع و منعطف و براساس شرایط جغرافیایی، زمینه حضور شاد و بانشاط دانش‌آموزان و همکاران را فراهم کنند.
کاظمی اضافه کرد: با ارزیابی وضعیت آغاز سال تحصیلی جدید وظیفه داریم دغدغه‌های والدین را به حداقل برسانیم.
او تاکید کرد: آغاز سال تحصیلی جدید با رویکرد کاهش دغدغه‌های مردم و همکاران از توجهات و تاکیدات رئیس جمهور است.
به گفته وی بازگشایی تدریجی و آرام آرام مدارس با هدف جلوگیری از به خطر افتادن دانش‌آموزان و کیفیت آموزشی است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مهارت‌های اجتماعی در این وزارتخانه گفت: مهمترین ماموریت ما جامعه‌پذیری دانش‌آموزان است.

کاظمی گفت: امروز به علت حضور فیزیکی نداشتن معلمان و دانش‌آموزان، جامعه دچار آسیب شده که نتایج آن در سالیان آتی مشاهده خواهد شد.
او به کمک و خواسته‌های فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی پاسخ داد و با احداث زمین چمن مصنوعی، به روزسازی
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما