۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب : ۸۳۱۶۹
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

رفع مشکلات صندوق بازنشستگی در دستور کار مجلس قرار گرفت

رفع مشکلات صندوق بازنشستگی در دستور کار مجلس قرار گرفت
به گزارش بیان ما؛ حسن محمدیاری  درباره پیگیری مجلس برای حل مشکلات صندوق بازنشستگی اظهار داشت: چندی پیش در کمیسیون اجتماعی مجلس جلسه‌ای با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و موضوع صندوق های بازنشستگی مطرح شد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان داشت: به سبب تغییرات انجام شده در سطح مدیران و مسئولان شستا پرداخت مطالبات بازنشستگان تأمین اجتماعی اخیراً با مشکل مواجه شد که این موضوع نیز در جلسه مذکور مطرح شد تا این کسری بودجه به طریقی جبران شود.
عضو مجمع نمایندگان گیلان خاطرنشان کرد: اکثر صندوق‌های بازنشستگی درآمدهای مستقلی دارند و با وجود کسری بودجه دولت جای نگرانی برای پرداخت اعتبار این صندوق‌ها نیست همچنین کمیسیون اجتماعی نیز در مواقعی که نیاز به حمایت باشد ورود پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، کمیسیون تخصصی حل مشکلات صندوق‌های بازنشستگی است و اهتمام داریم مطالبات افراد عضو این صندوق‌ها به موقع پرداخت شود.
وی درباره آخرین وضعیت طرح استفساریه اصلاح نظام صنفی با بیان اینکه این طرح تاکنون به شکل رسمی به کمیسیون اجتماعی ارجاع داده نشده است گفت: هدف از طراحی این طرح این است که اصناف نظام‌مند شده و کمتر شاهد وارد آمدن آسیب‌ها به صنوف باشیم‌.
نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی درباره عقب‌ماندگی گیلان در حوزه زیرساخت‌های کشاورزی اظهار داشت: نامناسب بودن زیرساخت‌های کشاورزی از سال‌های بسیاری در گیلان مشهود بوده و در این حوزه با کاستی‌های زیادی مواجه هستیم.
وی گفت: به عنوان مثال در منطقه تالش که قطب تولید کیوی است اراضی اختصاص داده شده برای کاشت برنج از لحاظ وسعت با اراضی مربوط به تولید محصول کیوی قابل قیاس نیست لذا یکی از ایده‌های مطرح این است که کشاورز با تغییر محصول خود آورده بیشتری داشته باشد.
محمدیاری با بیان اینکه این موضوع می‌تواند در دراز مدت و کوتاه‌مدت جلوی خسارت‌های کشاورزان را بگیرد افزود: آنچه اکنون حائز اهمیت است توسعه زیرساخت‌های کشاورزی به ویژه در گیلان است که نسبت به استان‌های دیگر شاهد کم‌برخورداری آن هستیم.
عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس درباره پیگیری‌‌ نمایندگان برای ارتقای صنعت در گیلان با بیان اینکه بخش صنعت در گیلان در رتبه‌های آخر قرار دارد گفت: می‌طلبد که توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم از این رو برای توسعه ایدرو و ایمیدرو جلسه‌ای با وزیر صمت داشتیم.
نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس تصریح کرد: توسعه معادن و منابع را در گیلان توسعه از دیگر اهداف ما است اما متاسفانه تا امروز نتوانستیم این موارد را استحصال کنیم؛ خروج صنعت گیلان از رکورد از اولویت‌های ما است که در حال پیگیری آن هستیم.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما