۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۷
کد مطلب : ۸۳۶۲۴
انجمن علمای مسلمان لبنان:

ابتکار نصرالله منجر به فعال‌سازی پرونده تشکیل دولت شد

ابتکار نصرالله منجر به فعال‌سازی پرونده تشکیل دولت شد
به گزارش بیان ما؛  به نقل از روزنامه البناء، انجمن علمای مسلمان لبنان در واکنش به تشکیل دولت جدید این کشور با صدور بیانیه‌ای از کمیته مربوطه برای تهیه بیانیه وزرای دولت جدید خواست هرچه سریعتر این بیانیه را آماده کند و یک طرح شفاف اقتصادی برای خروج لبنان از اقتصاد رانتی به‌سمت اقتصاد تولیدی و اتخاذ تصمیم روشنی برای گرایش به‌سمت شرق جهت راه‌اندازی نیروگاه‌های تولید برق، تعمیر جاده‌ها و بازسازی بندر بیروت را در آن بگنجاند.
انجمن علمای مسلمان لبنان همچنین ابتکار سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله برای واردات سوخت از جمهوری اسلامی ایران به لبنان و توزیع آن میان طرف‌های مربوطه برای بهبود زندگی مردم را ستود و تأکید کرد: آنچه به این اتفاق ارزش انسانی می‌دهد آن است که موجب فعال‌سازی پرونده‌های مهم و در رأس آنها پرونده تشکیل دولت شد.
این انجمن همچنین ابراز امیدواری کرد مبالغی که قرار است از صندوق بین‌المللی پول دریافت شود در جای مناسب هزینه گردد و توسط فاسدان غارت نشود.

در این بیانیه همچنین بر ضرورت استفاده از بخش عمده‌ای از این پول برای ساخت نیروگاه‌های تولید برق و بازگرداندن سپرده‌های بانکی به شهروندان که به‌شکل غیرقانونی توسط بانک مرکزی توقیف شده است، تأکید شد.
«احمد ریا» مسئول اطلاع‌رسانی حزب‌الله در البقاع دیشب با اعلام زمان ورود تانکرهای سوخت از بندر بانیاس به بعلبک لبنان گفت که این تانکرها روز پنجشنبه وارد بعلبک می‌شوند.
پیش از این، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی دوشنبه‌شب خود زمان ورود اولین محموله سوخت ایرانی به منطقه البقاع را اعلام کرد و گفت که نفتکش ایرانی یکشنبه‌شب وارد بندر بانیاس سوریه شد و اولین محموله سوخت ایران در روز پنج‌شنبه وارد منطقه البقاع می‌شود.
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما