۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۷
کد مطلب : ۸۵۶۰۲

خروج چند شرکت ایرانی از لیست تحریم‌های آمریکا

خروج چند شرکت ایرانی از لیست تحریم‌های آمریکا
به گزارش بیان ما؛  پایگاه وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد چندین شرکت که قبلا با ایران همکاری داشته اند، از فهرست تحریم‌ها خارج شدند.
در این لیست جدید خزانه داری آمریکا، اسم «گروه صنعتی ماموت» به چشم می‌خورد. طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا، مجموعه‌های وابسته به این گروه صنعتی شامل ماموت دیزل، گروه صنعتی ماموت تهران و صنایع ماموت که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ تحریم شده بودند، از لیست تحریم‌های آمریکا خارج شدند.
پیشتر وزارت خزانه داری آمریکا در تیرماه اقدام به خارج کردن سه نام حقیقی از لیست تحریم های خود کرده بود. تمامی این تحریم ها علیه شرکت ها و افراد غیرنظامی و غیردولتی اعمال شده است. وزارت خارجه آمریکا خارج شدن نام این افراد از لیست تحریم ها را بی ارتباط با روند مذاکرات احیای برجام در وین دانست.
مقامات آمریکایی وعده هایی مبنی بر لغو تحریم های ایران در صورت احیای توافق برجام می دهند. استراتژیست های آمریکایی در نظر دارند در گام نخست با پایبند کردن ایران به توافق هسته ای بخش کوچکی از تحریم ها را به حال تعلیق درآورند و در گام بعدی برداشته شدن تحریم های اصلی را منوط به مذاکره تهران درباره مسائل منطقه ای و توانایی های موشکی ایران کنند. 
با این حال، مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها تاکید کرده اند مذاکره برای مذاکره انجام نخواهد شد و تهران تنها به دنبال رسیدن به یک نتیجه مشخص و قطعی است. همچنین ایران حاضر به مذاکره درباره موضوعات مرتبط با امنیت ملی خود، برنامه موشکی، پهپادی، و مسائل منطقه ای با آمریکا و کشورهای غربی نیست. 
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما