logo-samandehi
۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۲
کد مطلب : ۶۲۰۲۸

تنها برکت ویروس منحوس کرونا

"رشد فرهنگ ایرانی ، اسلامی"

اخیرا با دوستی گفتگو میکردم که خبر ازدواج فرزندش را می داد که جهت پیشگیری از گسترش ویروس منحوس کرونا مراسمی برگزار نشد و اینکه بخشی از هزینه های ازدواج را جهت تامین مایحتاج ضروری چند خانواده ی بی بضاعت اختصاص داد همین چند ماه قبل کارت عروسی محمدرضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان که در سال ۵۸ با هم ازدواج کردند رسانه ایی شده بود با این متن زیبا: "بسیار آرزو داشتم که جشنی می گرفتیم و شما هم در شادمانی ما شرکت می کردید لیکن هزینه جشن را به کودکانی اختصاص دادیم که ثمره این پیوندها هستند اما از داشتن یک لباس هم محرومند ..." 
آری! سال ۵۸ یعنی اوائل انقلاب که شاید هنوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از انقلاب در حال پیدا کردن مسیر خود بود دو جوان با هم ازدواج کردند و هزینه های ازدواجشان را به کودکان بی بضاعت اختصاص دادند کاری بسیار پسندیده که نیکوکاری ، ایثار ، گذشت و فداکاری ، رسیدگی به محرومین و ... که انسانیت در آن موج میزند و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی ما تاکید بر آن دارد اما امروز بعد از ۴۰ سال از آن زمان ، سبک زندگی و ازدواج جوانان ما به چه سمت و سویی رفته است؟ فرهنگ سازان کشور چه سبکی از زندگی را پیش پای آنان قرار داده اند؟ و چه آموزشی به جوانان ما داده شد تا آنها بجای شیرینی پوشیدن یک لباس عروس با قیمت آنچنانی برای یک روز عروسی ، شیرینی ریخت و پاشهای آنچنانی ، شیرینی غذاهای آنچنانی و بسیاری از شیرینی های زودگذر دنیوی ، همانند آن دو جوان بزرگ دلِ اول انقلاب ، شیرینی زندگی خود را در شیرین کردن زندگی دیگران ببینند؟ واقعا سوال اساسی این است که مسئولین فرهنگ ساز ما در کجای فرهنگ سازی این جامعه قرار دارند که اینهمه تنزل فرهنگی را شاهد هستیم؟ 
به این فکر کردم که حال که ویروس منحوس کرونا شرایط را مهیا کرده تا ریشه برخی فرهنگهای منحوس غربی و غیر ایرانی و اسلامی از جامعه کنده شود چرا باز هم مسئولین فرهنگی ما همچنان منفعلانه و بی برنامه ، نظاره گرند تا هرچه پیش آید خوش آید!!!!
فرهنگسازی درست در این برهه از زمان چه گره هایی را خواهدگشود و چقدر معنویت به جامعه تزریق خواهدکرد.
حمیدرضا خورشیدی
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما