۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۶۹۲۱۸

از هات ‌داگ تا کلاب هاوس!؟

از هات ‌داگ تا کلاب هاوس!؟

دو تا از رفقای ما زوج هنری جالبی را تشکیل می‌دهند؛ ما بقیه‌ی رفقا هم سعی می‌کنیم هر برنامه‌ای که داریم، طوری بچینیم که این دو باشند؛ اگر به دلیلی یکی‌شان نتواند بیاید، تغییر می‌دهیم که هر دو باشند.

یکی از ویژگی‌های جالبی که یکی‌شان دارد این است که پرسش‌هایش را خیلی جدی می‌گیرد و همیشه مطرح می‌کند؛ دومی هم اصرار دارد که هر کس پرسشی دارد؛‌ حتماً جوابی به آن بدهد؛ یعنی انگار تکلیف شرعی خودش می‌داند؛ حالا یا واقعاً جوابش را بلد است یا می‌رود پیدا می‌کند یا از خودش می‌سازد؛ به هر حال بی‌جواب نمی‌گذارد؛ مثلاً یک‌بار این رفیق اولی پرسید: آقا این «هات ‌داگ» یعنی چی؟ آخه سگ داغ چه ربطی دارد به یک ساندویچ؟!

رفیق دوم شروع کرد به توضیح دادن که هات‌ داگ یه سوسیس آلمانی بوده که سربازان آلمان خیلی بهش علاقه داشتن. وقتی هم فرانسه را اشغال کرده بودن، براشون ارسال می‌شد و کوفت می‌کردن؛ بعد چون معمولاً اسم سوسیس‌ها با «هات» شروع می‌شه و فرانسوی‌ها هم از لجشون، توی خونه، آلمانیا را سگ صدا می‌کردن، این سوسیس رو هم اسمشو گذاشتن «هات ‌داگ» که به زبون خودمون میشه (بلانسبت) «سوسیس سگی».

خب این ماجرا گذشت. دیروز هم که یک دورهمی مختصر داشتیم، این رفیق اولی ما گفت: این «کلاب هاوس» دیگر چیه؟ این رفیق دوم ما گفت: کلاب جمع کلب است که به عربی می‌شود سگ، هاوس هم که می‌شود، خانه، کلاب هاوس هم به زبون خودمون می‌شود (بلانسبت) سگدونی!

این دفعه صدای همه‌مون در اومد که بابا «هات‌داگ» رو به هر زوری بود خوردمان دادی ولی دیگه زیر بار این یکی نمی‌ریم. آخه کجای دنیا روی چیزی، اسمی می‌ذارن که یک کلمه‌اش عربی باشد یک کلمه‌اش انگلیسی؟! گفت: لامصب این خرپولای عرب کشورهای نفتی همه چی رو با پول می‌خرن.

جیم جواتی
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما