۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۰
کد مطلب : ۷۱۶۴۹

بزرگ‌ترین شکنجه‌ی یک روزه‌دار!

بزرگ‌ترین شکنجه‌ی یک روزه‌دار!

بر همگان واضح و مبرهن است که روزه‌دار را به روش‌های مختلفی می‌توان شکنجه کرد؛ برای نمونه آب و غذا خوردن جلوی دیدگانش، فقط چند ثانیه مانده به اذان صبح بیدارکردنش و... در این میان بزرگ‌ترین مورد شکنجه‌ای که در طول تاریخ از صدر اسلام تاکنون در این زمینه ثبت و ضبط شده است این بوده:

نزدیک ظهر در یک روز تابستانی در وسط ماه رمضان از بیرون آمدم. در خانة ما همه روزه بودیم. خواهر بزرگ‌ترم پای کامپیوتر نشسته بود و داشت بادام زمینی سرکه‌ای تکرار می‌کنم سرکه‌ای می‌خورد؛ آقا من هم گیج و بی‌حواس که روزه هستیم، نامردی نکردم و چندتایی برداشتم که او هم نامردی نکرد و شَتَرَق زد پشت دستم ولی خیالی نبود بار دوم هم چشمش را یک لحظه دور دیدم و چندتایی و باز شَتَرَق. بعد خیلی شیک و مجلسی رفتم سراغ یخچال و الان دقیقاٌ یادم نیست یک لیوان آب خنک خوردم یا دو لیوان.

خواهرم گفت: واسه منم بیار و من هم یک لیوان پر کردم و بردم پیشش. با این نقشه که موقع خوردن آب دوباره کِش بروم. در حالی که داشتم لیوان آب را به او می‌دادم، یادم آمد که‌ای وای روزه هستیم. دستم را سریع عقب کشیدم و داد زدم ما که روزه هستیم.

آقا خواهرم از غیظ کبود شد و بلند شد افتاد دنبالم. می‌گفت: تو می‌مردی می‌ذاشتی من هم آب بخورم بعد یادم می‌انداختی روزه‌ام؟!

هر وقت یادم می‌آید بیچاره چه کشیده است تا موقع افطار با مزة باقی مانده از سرکه و نمک توی دهان، عذاب وجدان می‌گیرم.

جیم جواتی
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما