۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب : ۸۳۲۲۳

مناطقی ازجهان که هیچ گاه خورشید دران غروب نمیکند

مناطقی ازجهان که هیچ گاه خورشید دران غروب نمیکند
به گزارش بیان ما؛ ممکن است گاهی آرزو کرده باشید که خورشید هرگز غروب نکند و روز به پایان نرسد. جالب است بدانید که در برخی از نقاط جهان می‌توان این آرزو را به واقعیت تبدیل کرد و تجربه‌ای هیجان انگیز و فراموش نشدنی داشت، جایی که می‌توان یک روز طولانی و بی پایان را بدون اطلاع از زمان خوابیدن و حتی زمان بیدار شدن سپری کرد.
در بسیاری از مناطق دنیا خورشید بیش از ۷۰ روز غروب نمی‌کند. در ادامه این خبر مناطقی از جهان نام برده شده که در آن‌ها خورشید هیچگاه غروب نمی‌کند.

نروژ
تصویر کشور نروژ
نروژ که در قطب شمال واقع شده سرزمین «خورشید نیمه شب» نامیده می‌شود و دلیل این نامگذاری هم این است که خورشید هرگز از ماه می‌ تا اواخر ژوئیه در آنجا غروب نمی‌کند. این بدان معناست که حدود ۷۶ روز، خورشید هرگز در این کشور غروب نمی‌کند. در سوالبارد، پرجمعیت‌ترین منطقه در شمال اروپا، خورشید از ۱۰ آوریل تا ۲۳ آگوست به طور مداوم روشن است.
کانادا
تصویر کشور کانادا
تنها حدود سه هزار نفر در نوناووت، دو درجه بالاتر از قطب شمال و در سرزمین‌های شمال غربی کانادا زندگی می‌کنند. این مکان در حدود دو ماه آفتاب دارد، در حالی که در طول زمستان این مکان حدود ۳۰ روز متوالی تاریکی کامل را تجربه می‌کند. برجسته‌ترین فعالیت‌هایی که می‌توان در کانادا انجام داد، صعود به کوه، بازدید از چشمه‌های آب گرم، پل معلق و سفر‌های جاده‌ای در دومین مسیر بزرگ جهان است.
ایسلند
تصویر ایسلند
در طول تابستان، شب‌ها در ایسلند روشن است، در حالی که در ماه ژوئن، خورشید هرگز غروب نمی‌کند. علاوه بر نور‌های شمالی زیبا، این منطقه فعالیت‌های هیجان انگیز زیادی مانند پیاده روی، تماشای حیات وحش و نهنگ، کاوش در غار‌ها، دوچرخه سواری و بازدید از پارک‌های ملی را ارائه می‌دهد.
آلاسکا
تصویر آلاسکا
از اواخر ماه می‌تا اواخر ژوئیه، خورشید هرگز در بارو در آلاسکا غروب نمی‌کند. در مقابل، خورشید از اوایل نوامبر به مدت ۳۰ روز غروب نمی‌کند و به شب قطبی معروف است. این همچنین بدان معنی است که این کشور در ماه‌های سخت زمستان در تاریکی باقی می‌ماند. این مکان بخاطر کوه‌های پوشیده از برف و یخچال‌های دل انگیز مشهور است. بازدید از این مکان در تابستان و زمستان به دلیل داشتن منظره‌های طبیعی بسیار دلپذیر است.
فنلاند
تصویر فنلاند
سرزمین هزار دریاچه و جزیره، اکثر مناطق فنلاند تنها ۷۳ روز در تابستان خورشید را مستقیماً می‌بینند. در حالی که در فصل زمستان، این منطقه هیچ نوری از خورشید ندارد. همچنین یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد در تابستان کمتر و در زمستان بیشتر بخوابند همین است.
سوئد
تصویر سوئد
معمولاً گرمتر از سایر کشور‌هایی است که در بالا ذکر شد. خورشید در سوئد حدود نیمه شب غروب می‌کند و از اوایل ماه می‌ تا اواخر آگوست دوباره از ساعت ۴:۳۰ صبح طلوع می‌کند. مردم این کشور می‌توانند این روز‌های طولانی را با فعالیت‌های ماجراجویی از جمله ماهیگیری، گلف، اسکی، تماشای چراغ‌های شمالی و بازدید از پارک‌های ملی بگذرانند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما