تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۵
جالب است ۰
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به تدوین سند تحول در این قوه گفت: همه دادگستری‌ها باید کارگروه علمی و تحولی تشکیل بدهند و منتظر اعلام سیاستی از مرکز نباشند.
دادگستری‌ها باید کارگروه علمی و تحولی تشکیل دهند
به گزارش بیان ما؛  حجت الاسلام محمد مصدق  معاون اول قوه قضائیه در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار کرد: خوزستان، استانی جهادی و مقاوم است که در بین همه استان‌های کشور این خصوصیت و ویژگی را دارد.
معاون اول قوه قضائیه افزود: خوزستان یادآور حماسه و مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران است و مردم این استان در تمام عرصه‌ها دین خود را به انقلاب و نظام ادا کرده‌اند؛ خدمت به مردم این استان قطعاً برنامه ویژه می‌طلبد و مدیران این استان باید با کار جهادی درخور مردم این استان تلاش کنند.
 
وی تاکید کرد: در این دوره از قوه قضائیه باید تدوین برنامه دارای زمان‌بندی مشخص باشد و در همه زمینه‌ها با در نظر گرفتن اقدامات مقرر در سند تحول و محورهایی که مقام معظم رهبری در حکم انتصاب رئیس قوه قضائیه داشتند، مورد نظر قرار بگیرد.
 
حجت الاسلام مصدق با اشاره به اینکه سند تحول نیازمند برنامه است، گفت: بعد از ارائه چند سال از این سند در قوه قضائیه امروزه متولیان امر قضائی باید به صورت جهشی موضوع برنامه‌های زیر نظر این سند تحول را ارائه دهند و بعد از آن عملیاتی کنند.
 
معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر اینکه همه دادگستری‌ها باید کارگروه علمی و تحولی تشکیل بدهند و منتظر اعلام سیاستی از مرکز نباشند، افزود: یک برنامه علمی توأم با سند پشتیبانی در راستای سند تحول و تعالی تنظیم شد که به زودی با همکاری همه جانبه دادگستری‌های استان‌ها اجرایی می‌شود.
 
وی گفت: هنوز آنچه را که مردم از قوه قضائیه می‌خواهند بعد از ۴۰ سال نتوانستیم آن را برآورده کنیم؛ مردم خواهان تسریع در رسیدگی قضائی هستند، بنابراین باید محور اصلی همه برنامه‌ها در قوه قضائیه جلب حداکثری رضایتمندی مردم باشد.
 
حجت الاسلام مصدق تاکید کرد: استانداران، فرماندهان نیروهای مسلح و نیروهای بسیجی باید همکاری داشته باشند تا از ورود پرونده به دادگستری‌ها پیشگیری شود.
 
 
لزوم ایجاد اشتغال برای زندانیان
 
وی گفت: از رئیس کل جدید و دادستان جدید خوزستان چند انتظار دارم؛ اول اینکه ضمن استقلال کامل، هماهنگی کامل در کارها داشته باشید چون تجربه نشان داده در هر استانی که دادستان هماهنگ با رئیس کل نباشد، موفقیت حاصل نمی‌شود.
 
معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: برنامه‌ای که برای همه استان‌ها از سوی معاونت اول قوه قضائیه ارسال می‌شود، آثار تحول به وسیله این برنامه را به قوه قضائیه کشور گزارش دهند؛ ضرورت تقویت نگاه مردمی قوه قضائیه از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
وی افزود: مقابله جدی با فساد و برخورد بدون اغماض با مفسدان از برنامه‌های جدی در دستور کار قوه قضائیه است؛ با کمک مردم و بسیج جلوی فساد را گرفته و با خسارتی که به بیت‌المال وارد شود، خیلی جدی برخورد می‌کنیم.
 
حجت الاسلام مصدق گفت: حاکمیت راضی نیست شخصی در زندان بماند و باید بازداشت‌های موقت را کاهش دهیم؛ اصحاب پرونده را باید از خود بدانیم.
 
وی با تاکید بر رسیدگی جدی و بدون اغماض به پرونده‌های دارای فساد یادآور شد: حمایت از تولید، ایجاد اشتغال و شرکت‌های دانش بنیان را به صورت جدی مطالبه داریم؛ شوراهای حمایت از اقتصاد مقاومتی یکی از ظرفیت‌های قانونی موجود است که باید برای حل مشکلات تولیدکنندگان از آن بهره‌مند شد.
 
معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: کمک به دولت برای تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای گمرکات استان، ساماندهی اموال تملیکی، حمایت از حقوق عامه، استفاده از ظرفیت عظیم ریش سفیدان و بزرگان طوایف برای صلح و سازش باید از جمله برنامه‌های در دستور کار دادگستری خوزستان باشد.
 
حجت الاسلام مصدق گفت: یکی از برنامه‌های تحولی ما اولویت دادن به زندان و زندانی است؛ ایجاد اشتغال برای زندانیان با همکاری بنیاد تعاون یکی دیگر از اولویت‌های مدنظر است.
short_url/vdciwuazut1auw2.cbct.html
bayanema.ir/vdciwuazut1auw2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین