تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱
جالب است ۰
اسلامی گفت: از ۹ دستاوردی که ۲۰ فروردین رونمایی می‌شود، سه دستاورد در حوزه رادیودارو در بخش تشخیصی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
از ۹ دستاورد جدید در ۲۰ فروردین رونمایی می‌کنیم/ ششمین مجتمع یون‌درمانی جهان به زودی در ایران به بهره برداری می رسد
به گزارش بیان ما؛  محمد اسلامی گفت « ۲ دستاورد دیگر هم در حوزه پلاسما است که برای درمان سرطان بدون بدون آسیب رسانی موثر بوده و در یک دوره زمانی با تجویز پزشکان استفاده می‌شود.»
به گفته رئیس سازمان انرژی اتمی «ـچهار دستاورد دیگر در حوزه صنعتی در بخش لیزر داریم که برای قطعات های تک و پیچیده است که به کمک لیزر انجام می‌شود و سه دستاورد دیگر در حوزه سیستم‌های کنترلی و عکسبرداری که در حوزه صنعتی و در حوزه انرژی اتمی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.»
دیروز هم محمود عباس‌زاده مشکینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بر اساس توضیحات آقای کمالوندی سازمان انرژی اتمی آماده است به زودی از حدود ۱۰۰ دستاورد جدید در حوزه های انرژی، تحقیق و توسعه و کاربرد پرتوها در حوزه درمانی و سلامت رونمایی کند.
این دستاوردها با مثل هرسال با حضور رئیس جمهور و این بار با حضور حجت الاسلام رئیسی رونمایی خواهند شد.
اسلامی همچنین درباره توافق ایران گفت « امیدواریم با توافقی که در سفر رئیس آژانس بین المللی به تهران صورت گرفت، علاوه بر حل و فصل چهار اتهام یک مکان از چهار مکان ادعایی، سه مکان را تا پایان خرداد تعیین تکلیف کنند چون این فقط ادعاست و می‌دانند حقیقت آن چیزی نیست که رژیم صهیونیستی دنبال می‌کنند.
گفتنی است، رافائل گروسی مدیرکل آژانس اسفند پارسال برای گفت‌وگو با مقامات ذی ربط کشورمان درباره موضوعات پادمانی که یکی از اصلی ترین اختلافات میان ایران و آژانس بوده به تهران سفر کرد.»
در یکی از این دیدارها وزیر امور خارجه در دیدار گروسی با اشاره به نقش رژیم صهیونیستی در ایجاد اختلاف انگیزی و بحران سازی، توجه مدیرکل را نسبت به سوءاستفاده این رژیم از سازوکار‌های آژانس جلب کرد.
حسین امیرعبداللهیان همچنین ابراز امیدواری کرد با مذاکرات و تفاهمات حاصله بین آژانس و سازمان انرژی اتمی زمینه اجرایی شدن توافقات بیش از پیش فراهم گردد.
رافائل گروسی نیز گفت که آژانس بر رویکرد فنی و حرفه‌ای در جهت تقویت روابط و یافتن راه حل‌های خلاقانه با ایران تاکید دارد.
در پایان سفر گروسی بهخ تهران نیز، محمد اسلامی و رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.
اما به گفته رئیس سازمان انرژی اتمی « اسنادی که ۲۹ اسفند باید می‌فرستادیم در اختیار آژانس قرار گرفته و احتمالا تعدادی از نمایندگان آژانس برای مرور پاسخ‌ها بیایند و بعد گزارش نهایی را انجام دهند و امیدوارم کار خود را در چارچوب کارشناسی و منطقی رسیدگی و جمع بندی نهایی و گزارش آن را ارسال کنند.»
  short_url/vdca0wn6w49nwm1.k5k4.html
bayanema.ir/vdca0wn6w49nwm1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین