کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

گزارش آژانس انرژی اتمی درباره دستگاه‌های تولید سانتریفیوژ در نطنز

18 فروردين 1401 ساعت 9:39

بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز گزارشی را درباره دستگاه‌های تولید سانتریفیوژ در نطنز ارائه کردند.


به گزارش بیان ما؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی ادعا کردند که ایران تمام تجهیزات خود را برای ساخت قطعات سانتریفیوژ از کارگاهی در کرج به سایت گسترده نطنز منتقل کرده است.

به گزارش رویترز، در بیانیه امروز آژانس بین المللی انرژی اتمی در این خصوص ادعا شده است که بازرسان این نهاد تایید کرده اند که همه دستگاه های تولید قطعات سانتریفیوژ به شکل مهر و موم شده در سایت نطنز باقی مانده و بنابراین هیچ فعالیتی نداشته اند.

طبق ادعای آژانس بین المللی انرژی اتمی، تهران این اقدام را ۶ هفته بعد از ساخت سایت دیگری در اصفهان برای ساخت همان قطعات انجام داده است.

«رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ۲۵ اسفند ماه سال گذشته در گفتگو با فرانسه ۲۴ اعلام کرده بود که کشورهای شرکت کننده در مذاکرات با ایران در وین در آستانه توافق نهایی قرار دارند.

گروسی در ادامه با اشاره به سخنان وزیرخارجه روسیه درباره دریافت تضمین لازم از آمریکا برای توافق وین، با تائید این موضوع گفت: بله در آستانه توافق هستیم. اگرچه مشکلاتی که طی روزهای قبل پیش آمدند، واقعی بودند. مشکلات ناشی از تحریم‌های جدید علیه روسیه باعث ایجاد وقفه در گفت‌وگوها شد. بنابراین خوشحالم که سرگئی لاوروف گفته که از آمریکا ضمانت دریافت کرده. امیدوارم به زودی به توافق دست پیدا کنیم.


کد مطلب: 100624

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/100624/گزارش-آژانس-انرژی-اتمی-درباره-دستگاه-های-تولید-سانتریفیوژ-نطنز

بيان ما
  https://www.bayanema.ir