تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰
جالب است ۰
در این بخش مهمترین نشانه های اعتیاد در نوجوانان را برخواهیم شمرد، آسیبی که می تواند جان و مال بسیاری از خانواده‌ها را تهدید کند.
این‌ها نشانه‌های اعتیاد در نوجوانان هستند
به گزارش بیان ما؛  وابستگی به مواد مخدر، نشانه‌های مختلفی دارد که برخی از آنها، از رفتار و ظاهر افراد قابل تشخیص است اما باید بدانید که نتیجه نهایی ابتلای افراد به اعتیاد تنها با آزمایشات تخصصی قابل استناد است، برهمین اساس در این گزارش به برخی علائم و نشانه‌های ابتلای بیماران به اعتیاد اشاره می‌کنیم. در این بخش مهمترین نشانه های اعتیاد در نوجوانان را برخواهیم شمرد، آسیبی که می تواند جان و مال بسیاری از خانواده را تهدید کند.
افسردگی: یکی از عوامل و نشانه های اعتیاد در نوجوانان و جوانان است، بسیاری از این افراد ممکن است به خاطر وضعیتی که در آن دچار هستند دچار افسردگی شوند.
تغییرات ظاهری: برخی مواد باعث ایجاد تغییرات ظاهری در افراد مصرف کننده می‌گردد، این تغییرات ممکن است کاهش یا افزایش وزن را در برداشته باشد.
سرخوشی بی مورد: افراد مصرف کننده معمولاً دچار سرخوشی می‌شوند که ممکن است متناسب شرایط موجود نباشد و غیر عادی به نظر بیاید.
تغیر خلق و خوی ناگهانی: به طور معمول سوء مصرف مواد مخصوصاً در جوانان سبب بروز ناگهانی در خلق و خوی فرد در شرایط استرس زا می‌شود.
رفتار مجرمانه و غیر متعارف: فشار اعتیاد آنقدر بالاست که فرد مصرف کننده برای تأمین مواد ممکن است به هر عمل مجرمانه ای دست بزند و گرفتار شود.
بی خوابی: مواد محرک معمولاً باعث سخت شدن فرآیند خوابیدن می شود، به همین دلیل افراد مصرف کننده معمولاً برای خوابیدن به داروهای خواب آور وابسته می‌شوند.
  short_url/vdcg3z9qtak9z74.rpra.html
bayanema.ir/vdcg3z9qtak9z74.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین