تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۸
جالب است ۰
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه حدود ۲۳۰ هزار پست خالی در وزارت بهداشت بلا تصدی است گفت: سازمان برنامه و امور اداری و استخدامی با درخواست مجوز جذب ۱۰۰ هزار نفری که برای آنان ارسال شده است، موافقت کند.
۲۳۰ هزار پست خالی در وزارت بهداشت / جذب ۱۰۰ هزار نیرو در انتظار مجوز
به گزارش بیان ما؛ بهروز رحیمی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که «سرانجام تبدیل وضعیت نیرو‌های مختلف شاغل در وزارت بهداشت به کجا رسید؟»، اظهار داشت: قریب به یکصد هزار نیرو در وزارت بهداشت داریم که به صورت قراردادی، نیروی شرکتی، طرحی اختیاری و اجباری و ... در سطوح تخصصی و غیر تخصصی و فنی فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۳۰ هزار پست خالی در وزارت بهداشت بلا تصدی است، ادامه داد: مذاکرات و مکاتبات زیادی را با سازمان امور اداری و استخدامی داشته‌ایم؛ با توجه به اینکه کمبود نیروی انسانی در وزارت بهداشت مشهود و جدی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت تامین نیروی انسانی در وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: در دوران همه گیری و شیوع کرونا، به شدت با کمبود نیروی انسانی مواجه بودیم که باعث شده بود با توجه به بروکراسی سخت در جذب نیروی انسانی، ناگزیر نیرو‌های تمدید طرح را مجدد تمدید کنیم و از طرف دیگر دغدغه رهبر معظم انقلاب بوده است که در روز پرستار به امنیت شغلی کارکنان نظام سلامت اشاره کردند.

رحیمی ابراز کرد: درخواست ما از سازمان برنامه و امور اداری و استخدامی این است که با درخواست مجوز جذب ۱۰۰ هزار نفری که از وزارت بهداشت برای آنان ارسال شده است، موافقت کنند و اجازه دهند آزمون استخدامی با اولویت مدافعان سلامتی که در دوران همه گیری ویروس کرونا ایثارگری کرده‌اند برگزار شده و همین افراد را بتوانیم تبدیل وضعیت کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: تاکید قانون این است که هر استخدامی در قالب آزمون باشد و دغدغه اصلی ما ایجاد امنیت شغلی و تبدیل وضعیت این نیروهاست که باید سازمان برنامه و همچنین سازمان اداری و استخدامی نگاه ویژه تری به حوزه سلامت داشته باشند. short_url/vdchxznzz23nvkd.tft2.html
bayanema.ir/vdchxznzz23nvkd.tft2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین