کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

افزایش هواپیماهای باری کشور به ۱۱ فروند در چند ماه اخیر

2 ارديبهشت 1401 ساعت 11:27

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هواپیماهای باری ما در چند ماه اخیر به ۱۱ فروند افزایش یافته است و قطعا باید به توسعه واردات و صادرات بار توجه کنیم.


به گزارش بیان ما؛  بعدازظهر دیروز دومین گواهینامه فرودگاهی کشور پس از فرودگاه بین المللی بندرعباس توسط رئیس سازمان هواپیمایی، به فرودگاه بین المللی زاهدان اهدا شد.
کاپیتان محمد محمدی بخش، در این مراسم اظهار داشت: امروز جلوه بسیار خوبی از همکاری و همیاری نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی در همه سطوح در استان سیستان و بلوچستان قابل مشاهده است و در هر جا که همدلی و همکاری وجود داشته باشد توسعه و پیشرفت، بیشتر و سریعتر اتفاق می افتد.

‌محمدی بخش ادامه داد: در تمامی جلسات مهم که در سطح کلان کشور تشکیل می شود نام استان سیستان و بلوچستان نهادینه شده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن اشاره به جلسات برگزار شده با مقامات کشور چین افزود: در تمامی بخش های مذاکره از جمله در حوزه های بنادر، راه آهن و بخش هوایی، بخش عمده و مهم مذاکرات در مورد استان سیستان و بلوچستان است.

وی‌ بیان کرد: همین امر که دومین گواهینامه فرودگاهی پس از فرودگاه استان هرمزگان به فرودگاه استان سیستان و بلوچستان اهدا می شود پیام روشنی‌ از نگاه نظام به نحوه توسعه زیرساخت‌های کشور است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: این که امروز‌ فرودگاه زاهدان در تراز فرودگاه‌های بین المللی قرار گرفت و امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر از جمله ایرباس ۳۸۰ در آن امکان پذیر است بسیار مهم است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص توسعه سواحل مکران و چابهار که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، گفت: در حوزه هوایی خود را مکلف بر توسعه استان کردیم زیرا معتقد هستیم اگر بخش هوایی توسعه نیابد هیچ بخشی از جمله بخش پزشکی، اورژانس، امداد و ترانزیت حمل و نقل هوایی توسعه نخواهد یافت و از این جهت استان سیستان و بلوچستان مورد توجه ما است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت بحث لجستیک هوایی بیان کرد: لجستیک هوایی الزاما در حوزه نظامی نیست و باید در بخشهای غیر نظامی نیز فعال شود. هواپیماهای باری ما در چند ماه اخیر به ۱۱ فروند افزایش یافته و قطعا باید به توسعه واردات و صادرات بار توجه کنیم و انتظار این است که زاهدان و چابهار به دروازه شرقی و هاب کشور در حوزه صادرات و واردات تبدیل شوند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص افزایش پروازهای زیارتی کشور که دستور رئیس‌جمهور‌ است، بیان کرد: پس از ۱۲ سال پروازهای دمشق را مجددا از تهران و کرمان برقرار کردیم و در گام بعدی پروازهای این استان به مقاصد زیارتی برقرار خواهد شد.

کاپیتان محمدی بخش در خصوص اقدامات انجام یافته در ایام نوروز اضافه کرد: در ایام نوروز رکورد تاریخی رقم خورد و دو و نیم میلیون مسافر را جابجا کردیم که در سال قبل این تعداد ۵۰۰ هزار نفر بود و این اتفاق خوبی بود که در حوزه هوایی رقم خورد.

وی در خصوص استراتژی صنعت هوایی گفت: امروز الویت ما تامین هواپیماهای ۵۰ تا ۱۵۰ نفره است زیرا درخواست همه استان‌ها توسعه شبکه پروازی بین استانی و برقراری و استمرار پروازها است.

کاپیتان محمدی بخش در خصوص فرودگاه چابهار بیان کرد: جلساتی را با متولیان و مسئولان کشوری و لشگری داشته‌ایم. برای توسعه استان تدابیر لازم اندیشیده خواهد شد. ضمن اینکه ماموریت‌های اساسی و مهم نیروهای مسلح هم باید حفظ و رعایت شود.

وی اضافه کرد: ساخت فرودگاه جدید حداقل ۵ سال زمان خواهد برد و تا تکمیل فرودگاه جدید باید نقائص و مشکلات فرودگاه فعلی برطرف شود و پس از راه اندازی فرودگاه جدید نیز این فرودگاه به کار خود ادامه خواهد داد.
بنابراین گزارش بعدازظهر دیروز ‌با حضور‌ رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، سرپرست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، استاندار سیستان و بلوچستان، مدیران فرودگاهی و مقامات کشوری و لشگری، دومین گواهینامه فرودگاهی کشور پس از فرودگاه بین المللی بندرعباس توسط رئیس سازمان به فرودگاه بین المللی زاهدان اهدا شد.
 


کد مطلب: 101919

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/101919/افزایش-هواپیماهای-باری-کشور-۱۱-فروند-چند-ماه-اخیر

بيان ما
  https://www.bayanema.ir