تاریخ انتشار : ۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۷
جالب است ۰
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه سرخک مسری‌ترین بیماری واگیر دنیاست، گفت: والدینی که واکسن فرزندان خود را تزریق نکرده‌اند هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهند.
سرخک مسری‌ترین بیماری واگیر دنیا/ والدین واکسیناسیون فرزندان خود را سریع انجام دهند
به گزارش بیان ما؛  دکتر محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در شبکه خبر با اشاره به اهمیت توجه مردم به انجام واکسیناسیون علیه بیماری سرخک، بیان داشت: بیش از 95 درصد کودکان زیر 5 سال دو دز واکسن سرخک را تزریق کرده و تنها 5 درصد باقیمانده در همه استانها پراکنده هستند.
وی با بیان اینکه سرخک مسری ترین بیماری واگیر در دنیاست،ادامه داد:‌این بیماری عوارض جدی دارد؛ البته شرایط سرخک در کشور قابل کنترل است.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر با بیان اینکه به دانشگاههای علوم پزشکی کشور برای واکسینه کردن اتباع خارجی اعلام شده است، افزود: در مرزهای کشور نیز تیم های مراقبت بهداشتی حضور دارد و وطیفه دارند موارد ابتلا به سرخک و افراد واکسن نزده را کنترل کنند.
گویا با اشاره به اینکه تنها را پیشگیری از بیماری سرخک واکسیناسیون است، گفت: از مردم و به ویژه والدین در خواست داریم واکسیناسیون فرزندان خود را به تاخیر نیندازند و هر چه سریع تر این کار را انجام دهند.
  short_url/vdcaoun6w49nw61.k5k4.html
bayanema.ir/vdcaoun6w49nw61.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین