تاریخ انتشار : ۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵
جالب است ۰
منابع آگاه اعلام کردند دو تن از مقامات عراق طی دو روز به ایران سفر و با همتایان ایرانی خود دیدار خواهند کرد.
رئیس پارلمان و معاون وزیر برق عراق به تهران می‌آیند
به گزارش بیان ما؛  «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق به دعوت رسمی «محمد باقر قالیباف» فردا (چهارشنبه) در رأس یک هیئت پارلمانی به تهران سفر خواهد کرد. این سفر پیشتر به دلایل نامشخص به تعویق افتاده بود.
براساس گزارش میدل ایست نیوز «عادل کریم» معاون وزیر برق عراق امروز (سه شنبه) در راس یک هیات فنی و مالی به دستور مستقیم «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق به تهران سفر می‌کند.
بر اساس آنچه از سوی مقامات رسمی عراق گزارش شده است، روز دوشنبه، مصطفی الکاظمی، دستورات جدیدی را برای پایان دادن به مشکل واردات گاز ایران و پمپاژ مجدد مقادیر توافق شده آن قبل از سفر هیات دولت عراق به تهران صادر کرد.
احمد موسی سخنگوی وزارت برق در این خصوص گفت: نخست وزیر به منظور شناسایی و غلبه بر موانع به صورت روزانه بر پرونده تامین انرژی الکتریکی نظارت می‌کند. امروز در جریان بازدید از این وزارتخانه، نشست وزیران و شورای انرژی برگزار شد.
او تاکید کرد الکاظمی دستورات متعددی را به هیئتی که به ایران سفر می‌کند داده است و آن‌ها با توافق عراق و ایران، جریان گاز به نحوی متناسب با نیاز عراق تداوم یابد.
از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال مجدد تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی در اردیبهشت ۹۷ طرف‌های تجاری ایران، از جمله عراق برای پرداخت بدهی‌های خود با مشکل روبرو بودند با این حال عراق در سال گذشته قسمت قابل توجهی از بدهی خود را پرداخت کرد.
با این وجود کاهش صادرات گاز ایران به عراق باعث بروز مشکلاتی شده بود، اما مقامات ایرانی اعلام کردند بغداد دراین خصوص نباید گلایه‌ای داشته باشد، زیرا پرداخت‌های این کشور در ازای گاز و برق دریافتی به موقع نبوده است، بنابراین اقدام ایران هم در کاهش میزان صادرات غیرمنطقی و غیرقانونی نیست.
  short_url/vdcaiun6u49nwu1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcaiun6u49nwu1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین