تاریخ انتشار : ۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹
جالب است ۰
حجت الله فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سرعت افزایش قیمت خودرو به صورت مکرر در حد فاصل زمانی کوتاه با کیفیت پایین نه قابل دفاع و نه قابل توجیه است.
افزایش قیمت خودرو با این کیفیت پایین قابل دفاع و توجیه نیست/ دانش بنیانی‌ها می‌توانند خودروسازی را متحول کنند
به گزارش بیان ما؛  حجت الله فیروزی عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی   در خصوص روند افزایشی قیمت خودرو گفت: به صورت طبیعی بعد از هر سال که افزایش حقوق و دستمزد و حامل های انرژی در قانون بودجه را داریم، افزایش قیمت خودرو هم یکبار در سال قابل دفاع است.
وی افزود: اما این سرعت از افزایش قیمت خودرو به صورت مکرر و در حد فاصل زمانی کوتاه با شرایط کیفیت پایین نه قابل دفاع و نه قابل توجیه است.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به رویکرد دولت و مجلس برای مهار قیمت خودرو در بازار اظهار داشت: تکلیف مجلس و تدبیر دولت سعی بر واگذاری سهم دولتی از خودروسازی به بخش خصوصی است.
 
فیروزی اذعان کرد: واگذاری سهم دولتی از خودروسازی به بخش خصوصی باعث رقابت کیفی خودروسازان می شود و از آن جایی که بخش های خصوصی به دنبال منافع خود هستند، سعی بر مدیریت قیمت تمام شده خودرو و کاهش هزینه های آن را دارند که سبب مهار قیمت خودرو می شود.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب مجوز واردات مدیریت شده خودرو از سوی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: مجلس مصوبه ای صادر و تصویب کرد که در حال حاضر در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است.
 
وی بیان کرد: اولین جلسه از بررسی مجمع تشخیص تشکیل شد که در صورت تصویب این مصوبه از سوی این مجمع اقدام به واردات مدیریت شده خودرو خواهیم کرد، به گونه ای که هم به تولید داخل ضربه وارد نشود و هم مطالبات مردم پاسخ داده شود.
 
فیروزی درباره نقش موثر شرکت های دانش بنیان در کیفیت و اقتصاد صنعت خودروسازی گفت: ورود دانش بنیانی ها به صنعت خودروسازی می تواند فضای بی رمق و سنتی این صنعت را تغییر دهد.
 
وی اضافه کرد:مهم ترین ظرفیت ورود شرکت های دانش بنیان در صنعت خودرو بخش قطعه سازی است؛ خودروسازها با استفاده از نوآوری و ایده های ناب و به روز مجموعه های دانش بنیان می توانند به سمت ساخت قطعه های استاندارد و کیفی و ضوابط روز حرکت کنند.
short_url/vdcjt8ev8uqeyxz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjt8ev8uqeyxz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین