تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹
جالب است ۰
وزیر بهداشت گفت: ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از سه دهک پایین کشور از امروز بدون پرداخت حق بیمه به صورت رایگان بیمه سلامت می‌شوند.
۳ دهک پایین جامعه رایگان بیمه سلامت می‌شوند
به گزارش بیان ما؛  بهرام عین الهی وزیر بهداشت گفت:با تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر پوشش درمانی مردم، وزارت بهداشت  سه دهک پایین  جامعه  را به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می دهد.
او می گوید: ما توانسته ایم بیمه همگانی را پس از سال ها امسال محقق کنیم، پنج میلیون و ۴٠٠ هزار نفر به صورت رایگان بیمه می شوند.
عین اللهی افزود: وزارت بهد اشت  ۴۰۰ هزار نفر را در دی ماه  در حاشیه شهر ها به صورت آزمایشی بیمه کرد و در حدود ۵٠٠ هزار نفر خارج از سه دهک بودند که بعد از خود اظهاری و آزمون وسع تحت پوشش بیمه خواهند شد.
او می گوید که خدمات بستری تا ۹٠ درصد و خدمات سرپایی تا ۷٠ درصد بیمه می شوند و خدمات بر ای همه یکسان است. پیامک به افراد بیمه شده ارسال و از فردا می توانند  از این بیمه استفاده کنند.
عین الهی گفت: اقلام دارویی چند نوع است و داروهای ضروری با نسخه های الکترونیکی که توسط پزشک تجویز می شود افراد این داروها را  فقط با پرداخت فرانشیز دریافت می کنند. داروهای تقویتی و غیره تحت پوشش بیمه نیست و هدف ما  این است که میزان داروهای تحت پوشش بیمه را افزایش دهیم.
  short_url/vdchqxnzw23nvvd.tft2.html
bayanema.ir/vdchqxnzw23nvvd.tft2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین