تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۱
جالب است ۰
Roc بزرگترین هواپیمای جهان آخرین پرواز آزمایشی خود را انجام داد.
آخرین پرواز آزمایشی بزرگترین هواپیمای جهان
به گزارش بیان ما؛  هواپیمای Roc که به عنوان بزرگترین هواپیمای ساخته شده جهان شناخته می‌شود پنجمین پرواز آزمایشی خود را بر فراز صحرای موهاوی انجام داد. بنا به گزارش Gizmodo، این هواپیما که توسط شرکت خصوصی هوافضای استراتولانچ (Stratolaunch) ساخته شده روز چهارشنبه برای نزدیک به پنج ساعت بر فراز صحرای Mojave پرواز کرد. این هواپیما در طی پنجمین پرواز خود قابلیت‌های حمل و رهاسازی وسایل مافوق صوت خود را آزمایش کرد.
بر اساس بیانیه مطبوعاتی Stratolaunch، این شرکت آمریکایی این هواپیمای حامل را روز چهارشنبه آزمایش کرد و در حال حاضر در حال تجزیه و تحلیل داده‌های جمع آوری شده در طول پرواز آزمایشی است. این پنجمین پرواز این وسیله نقلیه غول پیکر از زمان شروع آزمایشات آن است که از سه سال پیش آغاز شده است. استراتولانچ توسط پل آلن، که یکی از بنیانگذاران مایکروسافت بود تاسیس شد. آلن یک سال قبل از اولین پرواز Roc در سال ۲۰۱۹ درگذشت.
هواپیمای بزرگ

Roc که نامش از اساطیر خاورمیانه باستان گرفته شده است، در مجموع ۴ ساعت و ۵۸ دقیقه پرواز کرد و به ارتفاع ۲۲۵۰۰ فوتی (۶۸۵۸ متری) رسید. در این پرواز، تیم عملیاتی همراه، یک دکل جدید را در بال مرکزی هواپیما آزمایش کردند که برای حمل وسایل نقلیه مافوق صوت یا هایپرسونیک به هوا طراحی شده است.هایپرسونیک به وسایل نقلیه یا موشک‌هایی اطلاق می‌شود که می‌توانند سریعتر از ۵ ماخ حرکت کنند. این دکل که ۱۴ فوت (۴.۳ متر) طول دارد، در نهایت باید هواپیمای آزمایشی مافوق صوت این شرکت به نام Talon-A را حمل کند.
  short_url/vdcfcmdyvw6dxxa.igiw.html
bayanema.ir/vdcfcmdyvw6dxxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما