تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴
جالب است ۰
همزمان با سفر وزیر امور خارجه لهستان به ایران، سخنگوی گمرک از رشد ۱۱۴ درصدی صادرات ایران به لهستان خبر داد.
افزایش ۱۱۴ درصدی صادرات ایران به لهستان
به گزارش بیان ما؛ «سید روح اله لطیفی» در خصوص روابط تجاری ایران با لهستان اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۲ هزار و ۶۶۴ تن کالا به ارزش ۵۳ میلیون و ۱۹۸ هزار دلار بین ایران و لهستان تبادل شد که با رشد ۷۹ درصدی در وزن و ۲۸ درصدی در ارزش همراه بوده است.

وی افزود: صادرات ایران به لهستان در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۸ هزار و ۱۳۴ تن کالا، به ارزش ۲۴ میلیون و ۵۹ هزار و ۹۵۷ دلار بوده که نسبت به مدت مشابه، رشد ۱۴۵ درصدی در وزن و ۱۱۴ درصدی در ارزش داشته است.

لطیفی در خصوص واردات از لهستان تصریح کرد: چهار هزار و ۵۳۰ تن کالا به ارزش ۲۹ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۲۷ دلار نیز در سال ۱۴۰۰ از لهستان وارد ایران شده که با کاهش ۱۴ درصدی در وزن و چهار درصدی در ارزش همراه بوده است.

سخنگوی گمرک در خصوص کالا‌های صادره به لهستان تاکید کرد: مواد شیمیایی، انگور خشک، روده گوسفند، آب میوه، خشکبار، ملامین، خرما، پارچه، قطعات خودرو، آینه و شیشه، مکمل غذایی، عصاره‌های گیاهی، سبزیجات و میوه، کف پوش، میله‌های آهنی، زرشک، سیم و کابل، مشتقات نفتی، مجسمه، مصالح ساختمانی، لوازم الکترونیکی و صنعتی و انواع گل خشک و زعفران از کالا‌های صادراتی ایران در سال ۱۴۰۰به لهستان بودند.

لطیفی در خصوص کالا‌های وارداتی از کشور لهستان گفت: تراکتور، ماشین آلات معدنی، بذر چغندر، رینگ موتور، آنتی اکسیدان، برد‌های الکترونیکی، مکمل‌های غذایی، مفتول فلزی، دستگاه‌های حفاری، کاغذ، کمباین، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، ماشین آلات بسته بندی و قطعات خودرو عمده کالا‌های وارداتی از لهستان به ایران بودند. short_url/vdcj8teviuqeyvz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcj8teviuqeyvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما