تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱
جالب است ۰
سفیر سوریه در مسکو گفت مقامات کشورش چشم اندازی برای آغاز گفتگو با ترکیه برای حل و فصل مسائل مورد مناقشه میان دو کشور نمی‌بینند.
چشم اندازی برای گفتگو با ترکیه نمی‌بینیم
به گزارش بیان ما؛ به نقل از خبرگزاری تاس، ریاض حداد، سفیر سوریه در مسکو در سخنانی اظهار کرد که مقامات کشورش چشم اندازی برای آغاز گفتگو با ترکیه برای حل و فصل مسائل مورد مناقشه میان دو کشور نمی‌بینند.

وی گفت: آنکارا به شکل دوره‌ای آب آشامیدنی میلیون‌ها سوری در استان "حسکه" را قطع می‌کند و همچنین به تعهدات خود به عنوان کشور ضامن روند آستانه که بر احترام به سوریه، حاکمیت و تمامیت ارضی آن تاکید دارد، عمل نکرده است.

حداد افزود: ترکیه همچنان به حمایت از گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهد و مانع از حل و فصل مسالمت آمیز مشکلات سوریه می‌شود.

سفیر سوریه در ادامه تاکید کرد: از نظر ما تا زمانی که ترکیه سیاست غیر انسانی خود را رها نکند، هیچ گفت‌وگوی میان دو کشور در سطح دولتی انجام نخواهد شد.

این دیپلمات سوری ادامه داد: سوریه همیشه آماده گفتگو با کشور‌هایی است که از تمامیت ارضی و حاکمیت آن حمایت می‌کنند.

این اظهارات پس از آن مطرح شده است که اخیرا روزنامه "حُریت" چاپ ترکیه به نقل از منابع مطلع خبر داد، آنکارا در حال ارزیابی امکان آغاز گفتگو با دمشق است.

حریت در این باره نوشت که مقامات این کشور در حال حاضر در حال مذاکره برای آغاز گفتگو با دولت سوریه هستند تا روابط دو کشور به حالت عادی بازگردد.

ترکیه مهر ۱۳۹۸ با حمله و لشکرکشی خود وارد بخش‌هایی از شمال شرقی سوریه، منطقه سکونت کُرد‌ها شد.

اقدام ترکیه برای حمله به شمال سوریه، علی‌رغم مخالفت‌های گسترده منطقه‌ای و جهانی، در حالی صورت گرفت که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری این کشور مدعی بود حضور کُرد‌های شمال سوریه تهدیدی برای امنیت کشورش است.

دمشق حضور نظامی ترکیه در سوریه را اقدامی اشغالگرانه می‌داند و خواهان آن است که آنکارا هرچه سریع‌تر نیرو‌های خود را از خاک این کشور خارج کند. short_url/vdcgww9qqak9zq4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgww9qqak9zq4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین