تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰
جالب است ۰
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: دولت برای حفظ آرامش بازار و معیشت مردم تا زمان عرضه کالابرگ الکترونیکی مبالغی را به عنوان کمک هزینه معیشتی پرداخت می‌کند.
مردم تا زمانی که کالابرگ الکترونیکی آماده شود کمک معیشتی می‌گیرند
به گزارش بیان ما؛ حجت‌الاسلام رئیسی در جلسه هیات دولت افزایش‌ بی‌دلیل قیمت‌ها و رها شدگی بازار را موجب نگرانی مردم عنوان کرد و گفت: دولت خود را موظف می‌داند با تدابیر مناسب برای تنظیم بازار و نظارت بر آن و همچنین باز کردن گره‌های زندگی مردم به جامعه آرامش ببخشد.
رئیس جمهور در همین راستا متذکر شد که دولت برای حفظ آرامش بازار و کمک به معیشت مردم تا زمان عرضه کالابرگ الکترونیکی مبالغی را به عنوان کمک هزینه معیشتی پرداخت خواهد کرد.
گفتنی است دولت در زمینه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها با اجرای طرحی اقدام به هوشمندسازی یارانه های پنهانی مثل ارز ترجیحی تخصیص داده شده به کالاهای اساسی کرده است.
در این طرح اما یارانه کالاهایی مثل نان و دارو به هیچ‌وجه حذف نمی‌شود و برای نان سنتی یارانه‌ای در نظر گرفته شده که طبق مصوبه مجلس باید به‌صورت کالابرگ الکترونیکی پرداخت شود و برای کالا‌های اساسی دیگر نیز مبلغی ماهانه در نظر گرفته شده تا افزایش قیمت‌ها جبران شود.
این اقدام دولت در راستای مصوبه مجلس است که دولت را طبق قانون بودجه امسال مکلف کرده تا حذف ارز ترجیحی کالا‌های اساسی را به اجرا برساند و برای کم کردن اثرات آن نیز راهکار‌هایی مثل کارت اعتباری، یارانه نقدی پیش روی دولت گذاشته است.
در پایان این جلسه نیز حجت‌الاسلام رئیسی از اقدامات وزارت بهداشت و درمان در برقراری بیمه همگانی سلامت برای ۵ میلیون نفر از هموطنان و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری قدردانی کرد و از مسئولان خواست اقداماتی مثل تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج را با تسریع در پرداخت مطالبات بیمه‌ها و بیمارستان‌ها کامل کنند‌. short_url/vdcjttevxuqeyvz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjttevxuqeyvz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین