تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۷
جالب است ۰
جمالی نژاد از انعقاد قرارداد تأمین ۲ هزار دستگاه اتوبوس با یک خودرو ساز داخلی و تحویل آن تا پایان سال خبر داد.
۲ هزار دستگاه اتوبوس تا پایان سال به شهرداری‌های کشور تحویل داده خواهد شد
به گزارش بیان ما ؛ مهدی جمالی نژاد گفت: وزارت کشور در راستای تحقق برنامه تأمین ۱۰ هزار دستگاه اتوبوس جهت تقویت سامانه‌های اتوبوسرانی شهری سراسر کشور، در گام نخست قرارداد تأمین دو هزار دستگاه اتوبوس را با یک خودرو ساز داخلی در اواخر سال گذشته منعقد کرد.
جمالی نژاد از تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه و اجرایی شدن مرحله اول این قرارداد یعنی تحویل به زودی ۴۰ دستگاه اتوبوس به ۱۱ شهرداری کشور خبر داد و گفت: سایر اتوبوس‌ها نیز تا پایان سال جاری تولید و به شهرداری‌های مشمول، که به طور عمده مراکز استان‌ها هستند، تحویل خواهد گردید.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت که در این طرح، ۸۰ درصد هزینه تأمین اتوبوس‌ها بر عهده دولت و ۲۰درصد آن برعهده شهرداری‌ها خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه مقدمات انعقاد قرارداد سایر ناوگان مورد نیاز نیز در مراحل نهایی بوده که به محض اتمام فرایند آن، مراتب اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: مقدمات انعقاد تفاهم نامه احداث چند سامانه اتوبوس برقی در کلانشهر‌های کشور مهیا شده تا از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت و به ویژه منابع حاصل از صرفه جویی سوخت، منجر به عملیاتی شدن آن در چند کلانشهر کشور به خصوص تهران شود.
به گفته جمالی نژاد بیش ازین نیز در پایان سال گذشته ۱۶۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات وزارت کشور برای احداث سامانه اتوبوس برقی در حدفاصل میدان بهارستان-جمهوری در شهر تهران به شهرداری پایتخت پرداخت شده که عملیات مقدماتی آن در حال اجراست.
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: در این راستا مقدمات انعقاد قرارداد حدود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برقی برای کلانشهر‌های آلوده کشور در دست اقدام بوده که به محض اتمام فرایند آن، مراتب اطلاع رسانی خواهد شد.
جمالی نژاد ضمن بیان این نکته که در راستای حفظ کمیت و کیفیت موجود ناوگان اتوبوسرانی شهری کشور نیز، طرح بازسازی اتوبوس‌های فرسوده شهری کشور در دستور کار قرار گرفته، افزود: از ابتدای دولت تاکنون بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای بازسازی بیش از ۵۰۰ دستگاه اتوبوس شهری در بیش از ۱۰۰ شهر کشور به شهرداری‌های مشمول توسط وزارت کشور پرداخت شده است. این امر با رویکرد حمایت از بهره برداران بخش خصوصی و به منظور بازسازی اساسی ناوگان در دستور کار قرار گرفته است.
معاون عمرانی وزیر کشور همچنین از برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده در سال جاری خبر داد و گفت: در هماهنگی با وزارت نفت قرار است از یارانه‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی استفاده شود. short_url/vdci5pazrt1auz2.cbct.html
bayanema.ir/vdci5pazrt1auz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین