تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵
جالب است ۰
فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه گفت: سرباز حادثه دیده هنگ مرزی ثلاث باباجانی با رشادت مرزبانان این هنگ و در یک عملیات موفق امداد و نجات و در شرایط بد جوی نجات پیدا کرد.
عکس | حادثه‌ تلخ برای سرباز مرزبانی کرمانشاه
به گزارش بیان ما؛  سردار کیاست سپهری اظهار داشت: سرباز وظیفه مهدی سنجابی در قالب اکیپ گشت پاسگاه مرزی «بانی نار» به منظور انسداد مرز از یگان خارج شده که به علت بارندگی شدید و لغزندگی زمین و شرایط توپوگرافی سخت منطقه به پایین رودخانه «زمکان» سقوط کرده بود. 
فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه افزود: بلافاصله اکیپ امداد و نجات هنگ مرزی ثلاث باباجانی به سرپرستی سرهنگ سلیمانی فرمانده هنگ و متشکل از کارکنان بازرسی، اطلاعات و بهداری با خودرو آمبولانس سازمانی به محل اعزام و همزمان با هلال احمر شیخ صله و کارکنان سپاه پاسداران در جهت امدادرسانی نیز تماس برقرار شد.
سپهری گفت: با توجه به شیب بسیار زیاد محل حادثه و عدم امکان امداد هوایی باید فرد مصدوم از رودخانه عبور داده می‌شد که این امر نیازمند ایجاد کارگاه راپل و اتصال طناب بر فراز رودخانه داشت و در این راستا سرگرد امیر رهبر یکی از تکاوران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ایثارگری فراوان این کار را انجام داد که با توجّه به خروشان بودن رودخانه متأسفانه موفق به این امر نشد و سپس سرگرد حسین پیری زرینی جانشین بازرسی هنگ با رشادت فراوان و در اقدامی فداکارانه از رودخانه خروشان زمکان عبور و سپس اقدام به طراحی و ایجاد کارگاه راپل جهت انتقال فرد آسیب دیده کرد.
 
عکس | حادثه‌ تلخ برای سرباز مرزبانی کرمانشاه | واکنش نیروهای مسلح در شرایط بد جوی
فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه افزود: با رشادت و ایثارگری جانشین بازرسی هنگ، سرباز حادثه دیده نجات پیدا کرد و در ادامه با انتقال به بیمارستان شهدا شهرستان سرپل‌ذهاب اقدامات درمانی لازم برای وی به عمل آمد. 
 
 
 
سپهری با تقدیر از رشادت سرگرد پیری زرینی و همه کسانی که در این عملیات باعث نجات و امدادرسانی به سرباز مرزبانی شدند گفت: خوشبختانه روحیه ایثار و از خودگذشتگی همواره در بین نیروهای مسلح ایران اسلامی وجود داشته و در برهه‌های مختلف زمانی شاهد اینچنین اقداماتی بوده‌ایم.
  short_url/vdca0en6649nw61.k5k4.html
bayanema.ir/vdca0en6649nw61.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین