تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۴
جالب است ۰
معصومه غلامی گفت: در عصر فناوری، فرهنگ گفتگو در خانواده ها رو به فراموشی می باشد و سکوت و فردگرایی در زندگی ها حاکم شده است.
شادی و نشاط حلقه مفقوده زندگی در عصر کنونی
به گزارش بیان ما؛ معصومه غلامی مشاور خانواده گفت: شاد زیستن پاسخی به چگونه زیستن است، برای جوانانی که زندگی هدفمند را جست و جو می کنند و از بی حسی، بی حالی و پوچی که از شاخصه های انسان وابسته به دنیاست، گریزان هستند.
وی ادامه داد: نشاط، تکاپوبخش و عامل تقویت اراده انسان است که به پشتوانه آن استعدادها و توانمندی های او رشد می کند و به راحتی به اهداف خود دست می یابد.
 
غلامی افزود: شادمانی، زندگی را خوشایند می سازد و اشتیاق فرد را برای پرداختن به فعالیت های اجتماعی آسان می کند.
 
این مشاور تصریح کرد: انسان در خلال انجام کارهای روزانه، در اثر برخورد با عوامل خسته کننده و فشار حاصله از زندگی روزمره، که اثرات زیادی روی جسم دارد، باید رنج و خستگی و فشار زیادی متحمل شود که لذایذ دنیوی ناشی از نشاط و شادی می تواند این فشارها را کاهش دهد.
 
وی گفت: سرور و شادی در زندگی، فرسودگی و ناراحتی ها را جبران کرده و سبب طولانی شدن عمر می گردد، فرصتی که هرکس باید از آن استفاده نماید.
 
غلامی ادامه داد: با شادی زندگی معنا می یابد و عواطف منفی مانند ناکامی، ناامیدی، ترس و نگرانی بی اثر می شود.
 
وی بیان کرد: انسان های شاد سلامت روانی و جسمی بیشتری نسبت به افراد غمگین دارند. همچنین جوامعی که شادی و نشاط درآن ها موج می زند، جوامعی موفق تر هستند.
 
این مشاور افزود: انسان در پرتو شادی می تواند خویش را بسازد و قله های سلوک را بپیماید و در اجتماع نقش سازنده خود را در زمینه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایفا کند و نه تنها بیماری های ناشی از ناملایمات قرن حاضر را دور می کند، بلکه قادر است بیماری های صعب العلاج جسمی را نیز مداوا نماید.
 
غلامی گفت: در عصر فناوری، فرهنگ گفتگو در خانواده ها رو به فراموشی می باشد و سکوت و فردگرایی در زندگی ها حاکم شده است.
 
وی ادامه داد: با دور شدن کودکان از بازی‌های دسته جمعی و پیروی از تک فرزندی؛ نسل امروز به جای روبه‌رو شدن با واقعیت‌های زندگی همه آن‌ها را در فضای مجازی می‌بینند.
 
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: شادی و نشاط، کلید حل بسیاری از مشکلات و بحران های جامعه است و اگر انسان در سخت ترین شرایط زندگی بخندد، در آن زمان می تواند بر مشکلات غلبه کرده، سعادتمند و پیروز شود.
short_url/vdci3pazyt1auz2.cbct.html
bayanema.ir/vdci3pazyt1auz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین