تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
جالب است ۰
رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که ظاهراً‌ دولت روسیه قصد خروج از وضعیت فعلی اوکراین را ندارد و آمریکا به دنبال راههایی برای رویارویی با این قضیه است.
بایدن: روسیه قصد خروج از وضع فعلی اوکراین را ندارد
به گزارش بیان ما؛  «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا روز گذشته (دوشنبه) در مراسم جمع‌آوری کمک برای حزب دموکرات ضمن ابراز نگرانی از اینکه روسیه حاضر به خارج شدن از وضعیت فعلی اوکراین نشود گفت که در حال بررسی آن است که چگونه برای مقابله با مسکو وارد عمل شود.
بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «ریانووستی»، جو بایدن تصریح کرد که «در تلاش است تا بفهمد» اگر روسیه «راهی برای خروج» از وضعیت اوکراین نداشته باشد، چگونه عمل کند.
اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در حالی مطرح شده است که پیش از این، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه گفته بود که عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در حال انجام است و تردیدی وجود ندارد که به نتایج مورد نظر دست می‌یابد و تأکید کرد که اگر حداقل یک فرصت برای حل مشکل دونباس از طرق صلح‌آمز باشد، قطعاً از آن شانس استفاده خواهد شد اما روسیه تسلیم نمی‌شود.
روسیه در تاریخ 24 فوریه (پنجم اسفند ماه) به درخواست کمک جمهوری‌های دونباس لوهانسک و دونتسک برای دفاع در مقابل حملات اوکراین، عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد و هدف آن‌ را محافظت از افرادی عنوان کرد که برای مدت هشت سال در معرض قلدری و نسل‌کشی رژیم کی‌یف بوده‌اند و آنطور که پوتین گفته است در راستای تحقق این هدف قصد خلع سلاح و نازی زدایی اوکراین را دارد و می‌خواهد تمامی مجرمان جنگی مسئول ارتکاب جرایم خونین علیه غیرنظامیان دونباس را محاکمه کند.
بنا بر گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح این کشور تنها زیرساخت‌های نظامی و ارتش اوکراین را هدف می‌گیرند و از تاریخ 25 مارس (هشتم فروردین ماه)، وظایف اصلی مرحله اول تکمیل شده است و به طرز چشمگیری پتانسیل رزمی اوکراین کاهش یافته است. هدف اصلی ارتش روسیه آنطور که مقام‌های روس اعلام کرده‌اند، آزادسازی دونباس است.
  short_url/vdcc11qse2bqxi8.ala2.html
bayanema.ir/vdcc11qse2bqxi8.ala2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین