تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۷
جالب است ۰
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص انتخابات پارلمانی لبنان به سخنرانی پرداخت.
برخی نیرو‌های سیاسی، سلاح مقاومت را دستمایه درگیری‌های انتخاباتی قرار دادند
به گزارش بیان ما؛ سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان عصر امروز، در همایشی انتخاباتی درباره انتخابات هفته آینده لبنان به سخنرانی پرداخت.

مسأله اکثریت وضعیت معیشت است

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مراکز پژوهشی که نظرسنجی به انجام رسانده اند، اعلام کرده اند، مسأله اکثریت وضعیت معیشت است و نه سلاح مقاومت. من می‌خواهم لبنانی‌ها بدانند که هر کسی که خواستار خلع سلاح مقاومت است، از آنچه جنوب لبنان از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی تجربه کرده، اطلاعی ندارد.
دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: رژیم صهیونیستی تنها پس از چند ماه، کشتاری را در روستای «حولا» به انجام رساند و بسیاری از ساکنان روستا‌های جنوبی را کوچ داد. برخی از سیاستمداران به اسرائیل به عنوان دشمن نمی‌نگرند؛ در حالی که این رژیم به آب و گاز لبنان چشم طمع دارد.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: جنوب لبنان از سال ۱۹۴۸ در جزء اولویت‌های دولت نبوده است که این مسأله، بخشی از سیاست‌های بی توجهی از سوی دولت محسوب می‌شود.
رهبر حزب الله لبنان گفت: مردم جنوب لبنان در نتیجه بی توجهی از سوی دولت، به مقاومت متوسل شدند.

امام موسی صدر از نابودی اسرائیل سخن گفته بود

امام موسی صدر، پیش از برپایی جمهوری اسلامی ایران، از نابودی اسرائیل سخن گفته بود. او یک زمانی گفته بود وجود اسرائیل با سیره بشریت در تعارض است. من و نبیه بری [رئیس پارلمان] همچنان تحت سخنان امام موسی صدر قرار داریم.
او در ادامه افزود: امام موسی صدر یک زمانی گفته بود زندگی ما بدون قدس مرگ، خواری است و دست کشیدن مسلمانان و مسیحیان از قدس، دست کشیدن ازدین است.

بزرگترین دستاورد تاریخ لبنان، آزادسازی جنوب بوده است

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود گفت: بزرگترین دستاورد در تاریخ لبنان، آزادسازی جنوب کشور و شهرستان بقاع غربی است. مقاومت آخرین میخ را بر پیکره «پروژه اسرائیل بزرگ» کوبیده است. از جمله دستاورد‌های مقاومت این است که اختلافات فرقه‌ای را خنثی کرد و اعتماد به نفس توانایی پیروزی را به ملت عرب بازگرداند.

مقاومت از روستا‌های جنوب حمایت می‌کند

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: با تمام صراحت می‌گویم مقاومت از روستا‌های جنوب حمایت می‌کند. از تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۰۶ به یمن مقاومت، تمامی روستا‌های جنوبی از امنیت، عزت، سربلندی و نشاط برخوردارند. از سال ۲۰۰۶، ما همیشه استراتژی‌های دفاعی ارائه کرده ایم.
من در سال ۲۰۰۶ یک راهبرد دفاعی در میز گفتگو ارائه کردم و هیچ پاسخی از آن‌ها دریافت نکردم. آیا ارتش لبنان می‌تواند مسئولیت جنوب را بر عهده گرفته، با اسرائیل به مقابله برخیزد و از لبنان محافظت کند؟ چه کسی قادر است در صورتی که اسرائیل دست به تجاوز زند، شهرک‌ها را بمباران کند؟

ما فرصتی طلایی برای استخراج ثروت مان را داریم

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: آن‌ها به دنبال ان هستند که دست لبنان را از مهمترین قدرت خود در استخراج نفت و گازش خالی کنند. لبنان امروز بیشتر به استخراج ثروت خود که ارزش آن صد‌ها میلیارد تخمین زده می‌شود نیاز دارد؛ پس چرا ما این ثروت را استخراج نکنیم؟
او در ادامه افزود: ما یک فرصت طلایی برای استخراج ثروت مان به ویژه با توجه به جنگ اوکراین و نیاز به گاز در اختیار داریم.
او گفت: شما مقاومتی دارید که می‌تواند به دشمن بگوید اگر لبنان را از حفاری برای انرژی جلوگیری کنید، مقاومت نیز مانع کار شما خواهد شد و آن وقت هیچ شرکت به میدان نفتی کاریش (در سرزمین‌های اشغالی) نخواهد آمد.
دبیر کل حزب الله لبنان گفت: آمریکایی‌ها برای مذاکره در مورد مرز‌ها می‌آیند، چون می‌دانند لبنان مقاومت دارد. آن‌هایی که خواهان خلع سلاح مقاومت هستند، این کار را بخاطر آمریکایی‌ها می‌کنند. آمریکایی‌ها از حامیان خلع سلاح مقاومت می‌خواهند اسرائیل را به رسمیت بشناسند و فلسطینی‌ها را اسکان دهند.

از مقاومت خواستیم به حالت آماده باش دربیاید

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین گفت: اگر امیدی برای حل بحران در لبنان وجود دارد، به دلیل مقاومتی است که حامی استخراج نفت و گاز است. مقاومت میراث فرهنگی و مظهر و ثمره ۴۷ سال درد، مجاهدت و شهادت از امام صدر گرفته، تا بقیه بزرگان است. این مقاومت، مقاومت امام صدر، سید فضل الله، شیخ محمد مهدی شمس الدین و مقاومت مردم لبنان است.
سید حسن نصرالله همچنین گفت: هر که می‌خواهد لبنان را حفظ کرده و از آن حمایت کند، [در انتخابات]به مقاومت و متحدانش رأی دهد. همانطور که در روز قدس گفتم، من از تشکیلات مقاومت خواستم که برای مقابله با دشمن بسیج شوند.
دبیرکل حزب الله همچنین گفت: همزمان با مانور اسرائیل، از نیروهای مقاومت درخواست کردیم تا از ساعت هفت امشب در آماده باش کامل به سر ببرند.
سخنان دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص انتخابات این کشور در حالی بیان شد که مردم لبنان روز ۲۵ اردیبهشت به منظور شرکت در بیست و چهارمین دور انتخابات پارلمانی این کشور به پای صندوق‌های رای خواهند رفت.
short_url/vdchkxnzv23nvid.tft2.html
bayanema.ir/vdchkxnzv23nvid.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین