تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷
جالب است ۰
پادگان لشکر ۷۷ با توافق سه جانبه ارتش، شهرداری مشهد و آستان قدس رضوی هفته آینده منتقل می‌شود.
پادگان لشکر ۷۷ ارتش با توافقی سه جانبه منتقل می‌شود
به گزارش بیان ما ؛ امير سر تيپ كيومرث حيدری فرمانده نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی ایران طی نشستی درباره این انتقال گفت: گره كوری كه سال‎ ها بوجود آمده بود با ورود حجت السلام و المسلمين محسنی اژه‌ای رئيس قوه قضائيه و حجت الاسلام والمسلمين پورخاقان رئيس سازمان قضائی نيروهای مسلح پس از سال‌ها حل و فصل شد و آن چه كه مصوب شده است مورد احترام ما است و متعاقب آن اين پادگان ساماندهي مي شود و اماكنی كه بايد بمانند و اماكنی كه بايد واگذار شوند اقدامات لازم انجام خواهد شد.
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح نیز در ادامه این جلسه گفت: به لطف الهی و حسن نظري كه همه اين عزيزان داشتند توافقات بسیار خوبی در خصوص پادگان لشگر ۷۷ و پروژه آبشار ۲ بین ارتش، شهرداری و آستان قدس رضوی به عمل آمد و اینکه در كميسيون شورای عالی معماری و شهر سازی نقشه‌های مورد توافق به اتفاق آرا تأييد شد و به زودی شاهد اجرايي شدن اين توافق خواهیم بود.
پادگان ثامن الائمه لشکر ۷۷ مشهد (مرکز نظامی و واحد‌های وابسته) در محله شهید بهشتی مشهد واقع شده و یکی از هشت مرکز نظامی و واحد‌های وابسته در محله شهید بهشتی مشهد می‌باشد.
 موضوع انتقال این پادگان مربوط به ۱۴ سال قبل است که قرار بر این بود تا برای تسهیل رفت و آمد شهروندان در خیابان‌های منتهی به پادگان لشکر ۷۷ در مشهد مقدس، اقداماتی برای بازگشایی این معابر صورت گیرد.
در این باره حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی ‌اژه‌ای در اولین جلسه شورای عالی قوه قضاییه پس از سفر به خراسان رضوی، بر حل و فصل این موضوع تاکید و در این رابطه دستوراتی را صادر کرده بود.
 دیروز هم شورای عالی معماری شهرسازی انتقال پادگان ارتش در مشهد را تصویب کرد تا طی۱۰ روز آینده کارهای اجرایی آن آغاز می‌شود.
به گفته سيد عبدالله ارجائی شهردار مشهد اين توافق نامه مطالبه قريب به دو دهه مردم مشهد است كه امروز به ثمر نشست. short_url/vdceex8zfjh87wi.b9bj.html
bayanema.ir/vdceex8zfjh87wi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین