تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۲
جالب است ۰
عزت الله ضرغامی گفت: تحریم‌ها در توسعه گردشگری چندان موثر نبوده و برنامه‌های خوبی برای رفع ایران هراسی در وزارتخانه انجام شده است.
اجرای برنامه‌های ویژه برای رفع ایران‌هراسی در وزارت گردشگری/ دنبال صدور روادید رایگان برای بازی‌های جام جهانی هستیم
به گزارش بیان ما؛  عزت الله ضرغامی عصر امروز در افتتاحیه رویداد بین المللی ساری پایتخت گردشگری کشور‌های عضو اکو سال ۲۰۲۲، گفت: سازمان همکاری‌های اقتصادی که با فلسفه روشنی آغاز به کار کرد باید هوشمندانه و مبتنی بر تحرکات بین المللی حرکت کند.
ضرغامی افزود: ویژگی‌های که گردشگری دارد اقتضا میکند این ظرفیت جایگزین مناسبی برای مناسبات صنعتی و اقتصادی شود.
وی گفت: کشور‌های عضو اکو با توجه به ویژگی‌ها و توانمندی‌های مناسبی که دارند، سهم هفت درصدی حوزه گردشگری این کشورها کافی نیست.
ضرغامی تاکید کرد: دولت به دنبال فعال سازی پرواز‌های هواپیمایی میان کشور‌های عضو این اتحادیه است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه به دنبال راه اندازی گردشگری زمینی کشور‌های عضو اکو هستیم ادامه داد: سفر‌های زمینی هم مقرون به صرفه تراست و هم می‌تواند محیط‌های مختلفی را در این حوزه سازماندهی کرد.
وی از بخش‌های دولتی و خصوصی خواست با درنظر گرفتن این مزایا میزان مشارکت و بهره گیری از ظرفیت‌های گردشگری کشور‌های عضو اکو را تقویت و جایگاه گردشگری کشور‌های عضو را بهبود ببخشند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه از ۲۶ ثبت جهانی میراث‌های فرهنگی ایران سه مورد آن به مازندران مربوط است گفت: مازندران در کنار جاذبه‌های طبیعی و تاریخی با داشتن آیین‌ها، فرهنگ‌های متنوع الگویی کامل از ایران اسلامی است.
ضرغامی افزود: وزارت میراث فرهنگی برای گسترش مناسبات گردشگری به دنبال ثبت جهانی جنگل‌های ارسباران در آذربایجان است.
وی اکو توریسم مازندران را فوق العاده دانست که انتهایی ندارد و باید با در نظر گرفتن این ظرفیت‌ها امکانات بوم گردی را در این استان توسعه داد.
این مسئول تقویت بومگردی را از سیاست‌های حوزه گردشگری دولت دانست و ادامه داد: به دنبال معرفی و شناسایی ظرفیت‌های بومگردی در فضای مناسب رسانه‌ای هستیم.
وزیر میراث فرهنگی گفت: امسال هم تسهیلات ارزان قیمت برای فعالان گردشگری به ویژه در حوزه‌هایی که مردم وارد می‌شوند در نظر گرفته شده که باعث رونق اقتصادی، اشتغال و تقویت صنایع دستی می‌شود.
وی با بیان اینکه ایران در ۲۳۹ رشته صنایع دستی فعال است، افزود: بخش قابل توجهی از صنایع دستی ایران مربوط به مازندران است.
ضرغامی با بیان اینکه در دوره‌ای که دنیا در تب و تاب جنگ می‌سوزد آنچه که می‌تواند صلح پایدار و آشتی ملت‌ها را ایجاد کند حوزه گردشگری است. گفت: وقتی حوزه گردشگری تقویت شود پیام صلح و زندگی صلح آمیز میان ملت‌ها هم تقویت شده و جهان جای آرامی برای زندگی در سایه صلح جهانی و پایداری امنیتی است.

وزیر گردشگری به سونامی سفر بعد از فروکش کردن پاندمی کرونا اشاره کرد و گفت: توریسم دریایی، اکو توریسم و ایجاد خدمات ارزان قیمت، اشتغال آفرین‌ترین و متنوع‌ترین بخش‌های حوزه گردشگری است.
ضرغامی تاکید کرد: تمام شناور‌های دریایی بزودی سوخت یارانه‌ای دریافت خواهند کرد تا زمینه گردشگری دریایی توسعه یابد.
این مسئول گفت: چالش اصلی، همسویی و نگاه واقعی به مسئله گردشگری است آن هم در کشوری که مزایای بی شمار گردشگری دارد.
وی به آزاد سازی سواحل و سرمایه گذاری در این بخش اشاره کرد و گفت: در حال تدوین آیین نامه‌ای برای جذب سرمایه گذار در بخش دریایی هستیم.
وزیر میراث فرهنگی افزود: تحریم‌ها در توسعه گردشگری چندان موثر نبوده و برنامه‌های خوبی برای رفع ایران هراسی در وزارتخانه انجام شده است.
ضرغامی به تسهیل صدور ویزا یا روادید کشور‌های عضو اکو اشاره کرد و ادامه داد: با رایزنی‌هایی که با وزارت امور خارجه و دولت صورت گرفت صدور روادید از سر گرفته شد.
وی با بیان اینکه برای بازی‌های جام جهانی قطر به دنبال مجانی کردن صدور روادید هستیم، افزود: ارتباطات مستمری با وزیر گردشگری قطر در این رابطه در حال انجام است تا با انعقاد تفاهم نامه‌هایی شروع بازی جام جهانی تسهیل یابد.
  short_url/vdcamen6u49nwu1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcamen6u49nwu1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین