تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸
جالب است ۰
وزارت امنیت داخلی آمریکا از اعطای پناهندگی موقت به حدود ۶ هزار شهروند اوکراینی خبر داد.
آمریکا به ۶ هزار اوکراینی پناهندگی موقت داد
به گزارش بیان ما؛ وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا از اعطای پناهندگی موقت به حدود ۶ هزار شهروند اوکراینی در قالب برنامه‌ای جدید خبر داد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد با درخواست اولیه ۶ هزار پناهجوی اوکراینی برای اقامت در آمریکا موافقت شده است. تعداد افراد متقاضی ۱۹ هزار نفر بوده که در روز‌های آتی به بیشتر آن‌ها رسیدگی می‌شود.

در این بیانیه که در نشریه هیل منتشر شده آمده است که این برنامه، شکلی از کمک بشردوستانه به آوارگان اوکراینی است که درخواست اقامت موقت در آمریکا به مدت ۲ سال را داده‌اند.

این برنامه اواخر ماه گذشته میلادی و پس از آواره شدن بیش از ۵ میلیون اوکراینی از کشورشان به دلیل تهاجم روسیه و سرازیرشدن شمار زیادی از آن‌ها به سمت مرز‌های آمریکا، تصویب شد.

این در حالی است که دولت بایدن متعهد به پذیرش ۱۰۰ هزار اوکراینی در قالب این برنامه بشردوستانه شده است.

مقامات آمریکایی اظهار کردند بسیاری از آوارگان اوکراینی، در نزدیکترین کشور همسایه خود یعنی لهستان به سر می‌برند و تمایلی به دورتر رفتن از کشورشان ندارند و می‌خواهند در اولین فرصت ممکن به اوکراین بازگردند، زیرا بسیاری از مردان ۱۸ تا ۶۵ ساله خانواده شان که برای جنگیدن اجازه خروج از کشور را نداشته اند، در اوکراین هستند.

اعطای پناهندگی موقت به پناهجویان اوکراینی در حالی است که منتقدان بسیاری در مورد تامین مالی این افراد پرسش‌هایی را مطرح کرده‌اند.

این در حالی است که چندی قبل و در پی حمله روسیه به اوکراین و روانه شدن شهروندان اوکراینی به کشور‌های دیگر، دولت آمریکا ظرفیت پذیرش پناهجویان اوکراینی را که از مرز مکزیک قصد ورود به این کشور را دارند، افزایش داد. short_url/vdciqpaz3t1aur2.cbct.html
bayanema.ir/vdciqpaz3t1aur2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین